Gašpar: V prípade Valkovej vraždy nie som pesimista, vyriešili sme aj staršie

Ernest Valko
Zdroj: TASR

Prominentného právnika zastrelili v jeho vile v Limbachu 8. novembra 2010.

Prezident Policajného zboru Tibor Gašpar nie je v prípade vraždy prominentného právnika Ernesta Valka pesimistom, lebo polícii sa podarilo vyšetriť aj staršie trestné činy. Pri príležitosti šiesteho výročia vraždy to dnes povedal novinárom s predpokladom, že polícia sa raz dopracuje k výsledku aj v tejto veci.

 "Verte mi, rád by som oznámil, že máme konkrétneho páchateľa. Vyšetrovanie stále pokračuje. Ak ste aj započuli, že je prerušené trestné stíhanie, bol to len administratívny procesný úkon na základe Trestného poriadku. Úkony operatívneho a ďalšieho dokazovania prebiehajú," uistil Gašpar.

Podľa jeho slov stále platí viac verzií, vrátanej tej, že išlo o zlodejov. Ak sa niektorá z nich vylúči, vyšetrovatelia sa budú zaoberať inými verziami," dodal šéf polície.

Ernesta Valka zastrelili v jeho vile v Limbachu 8. novembra 2010. V októbri 2014 našli na dne vypustenej Kučišdorfskej priehrady údajne ďalšiu jeho zbraň. Valko bol usmrtený jedným výstrelom z pištole. Strela vypálená z niekoľkých metrov ho zasiahla do srdca a pľúc. V prípade nebol dosiaľ nikto obvinený.

BRATISLAVA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Ernest valko

Dôležité udalosti