Správy o Trumpovom náskoku znervóznili svetové trhy, dolár oslabil voči jenu

Japonská burza
Zdroj: TASR/AP

Clintonovú investori preferujú, pretože si od nej sľubujú stabilitu, zatiaľ čo kandidát zmeny Donald Trump by mohol na trhy priniesť neistotu.

Americký dolár (USD) oslabil oproti japonskému jenu. Stalo sa tak krátko po zverejnení priebežných výsledkov amerických prezidentských volieb, podľa ktorých to vyzerá na výhru republikánskeho kandidáta Donalda Trumpa.

Dolár naopak posilnil o 4% oproti mexickému pesu, čo je podľa webu USA Today reakciou na vyrovnaný boj na Floride, ktorú nakoniec získal Trump.

Investori si všímajú najmä Floridu

Výsledky hlasovania v amerických prezidentských voľbách znervóznili svetové trhy. Investori si všímali najmä Floridu, ktorá je s 29 voliteľmi považovaná za jeden z kľúčových štátov pre víťazstvo v prezidentských voľbách.

Hlavný index tokijskej burzy Nikkei odpísal 2,23 percenta. Nestabilita zavládla tiež na austrálskej burze. Akcie padali pri správach o vedení republikánskeho kandidáta Donalda Trumpa a posilňovali pri správach o náskoku jeho demokratickej súperky Hillary Clintonovej.

Clintonovú investori preferujú, pretože si od nej sľubujú stabilitu, zatiaľ čo kandidát zmeny Donald Trump by mohol na trhy priniesť neistotu. Nestabilita ovládla aj devízové trhy.

NEW YORK/Reuters

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Trhy

Dôležité udalosti