Jedzte tieto potraviny! Pomôžu vám k dokonalej pleti

Zlá pleť (ilustračná snímka)
Zlá pleť (ilustračná snímka) Zdroj: shutterstock.com/Mila Supinskaya Glashchenko

Vhodný jedálničiek vás môže zbaviť vrások, mastnoty aj kruhov pod očami

Chladné zimné počasie je záťažou pre našu pleť. Aj preto vás môže zhoršenie stavu kože na jeseň nemilo prekvapiť. Nemusíte sa však trápiť. Odborníčka na krásu Liz Earle tvrdí, že proti nedokonalostiam môžeme bojovať zmenou jedálnička. Ten je rovnako dôležitý ako krémy, ktoré používame.

„Krásne zdravo vyzerajúca pleť závisí od toho, akou výživou ju kŕmime," prezradila pre magazín Vogue.

Čo teda máme jesť, aby naša pleť bola zdravá ? Earle prezradila zoznam potravín, ktoré vás zbavia piatich hlavných nedokonalostí. Píše o nich The Independent.

Jemné vrásky

Vykurovacia sezóna sa práve začína. Zatiaľ čo, vykúrené miestnosti sú únikom pred mrazivým počasím, pre pleť znamenajú problém. Prehriaty vzduch ľahko vysuší kožu a urýchli vznik vrások. Mali by sme preto jesť veľa tukov, ktoré pleti prospievajú. Nájdete ich napríklad v olivovom, repkovom alebo ľanovom oleji. Skúste pridať lyžičku oleja do džúsov či smoothies. Alebo ho pridajte do svojej polievky. Kožu tak ochránite pred zrýchleným starnutím.

Mastná T- zóna

Ak vás trápi mastná pleť, pomôžte si správnymi potravinami. Okrem toho, že si odpustíte vysoký príjem cukrov Earle má pre vás ešte jednu radu. „Jedlo ako špargľa, zeler a čakanka štrbákova spolu s bobuľovitým ovocím, čerstvým grepom, citrónmi a limetkami vám môže pomôcť udržať si oblasť čela, nosa a brady upokojenú a čistú," vysvetľuje.

Kruhy pod očami

Dostatok tekutín je v boji proti vačkom pod očami základ. Mali by ste piť minimálne liter alebo liter a pol vody denne. Earle však odporúča aj potraviny s vysokým obsahom horčíka a draslíka. Patrí medzi ne napríklad tmavá kapusta a kel. Pomôže aj tekvica, sladké zemiaky, citrusové ovocie alebo papája.

Opuch

Počas jesenného obdobia môže byť pleť často napuchnutá. Mali by ste preto konzumovať potraviny ako fenikel, zeler, uhorky či čakanku obyčajnú. „Mojim obľúbeným obedom je údená makrela s makom, feniklom a so šalátom z bielej reďkovky," radí Earle. Vďaka takejto kombinácií by ste sa opuchu mali zbaviť.

Hrubá, šupinatá koža

Zhrubnutá pokožka je znakom, že vám chýbajú v strave omega 3 mastné kyseliny. Chcete si pleť zlepšiť? Pridajte si do jedálnička viac rýb. Sleď, sardinky, makrela, losos či tuniak sú dobrou voľbou. Ak však nie ste fanúšikom morských plodov, Earle má riešenie aj pre vás.

„Repkové a ľanové oleje sú skvelou náhradou, pretože obsahujú podobné mastné kyseliny," dodáva na záver.

LONDÝN/jd

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti