Slota už spoznal svoj trest za šoférovanie pod vplyvom alkoholu

Ján Slota na súde
Ján Slota na súde Zdroj: TV Markíza

Bývalý politik vtedy odmietol fúkať, aj odber krvi a skončil v nemocnici s podozrením na infarkt. Ten však lekári nikdy nepotvrdili.

Ján Slota je nepoučiteľný. Dnes opäť stál pred súdom a opäť za jazdu pod vplyvom alkoholu. So svojím luxusným autom spôsobil v januári nehodu troch osobných áut a skončil v nemocnici s podozrením na infarkt.

Prokurátor ho obvinil z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Slota sa dnes priznal a všetko oľutoval. Hoci to nie je prvý takýto prešľap, do väzenia bývalý šéf národniarov nepôjde.

Slota prišiel na súd v dobrej nálade. „Ja už si pripadám ako Donald Tramp, ja som nevyhral voľby v Amerike, to som taký zaujímavý?

Takto okomentoval pozornosť médií na dnešnom pojednávaní. Slota bol pri nehode, ktorú spôsobil v januári tohto roku neďaleko Žiliny podľa svedkov poriadne opitý.

Bývalý politik vtedy odmietol fúkať, aj odber krvi a skončil v nemocnici s podozrením na infarkt. Ten však lekári nikdy nepotvrdili. Po 10 mesiacoch si Slota prišiel vypočuť verdikt. „Návrhu prokurátora súd vyhovel a uznal Jána S. vinným z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky," oznámil prokurátor.

Expolitik musí zaplatiť pokutu 6 tisíc eur. „Súd zvážil, že takáto výška je dostatočná a vzdali sme opravného prostriedku," povedal Slotov obhajca.

Horší ako peňažný je pre vášnivého motorkára iný trest. A to zákaz šoférovať motorové vozidlá na šesť rokov. Slotovi pomohlo, že sa k skutku priznal a oľutoval ho.

Zároveň pred súdom vyhlásil, že nehoda sa stala v čase, keď mal zdravotné problémy a liečil sa na vysoký tlak. So súdnej siene vychádzal s úsmevom.

Teraz sa ako dopravujete, máte šoféra? „Mám niekoľko šoférov a šoférku," odvetil Slota.

Prokurátor sa ale na mieste odvolal, pre bývalého politika žiada prísnejší trest. „V predchádzajúcom období bol obžalovanému uložený peňažný trest, ktorý nesplnil svoj účel, pretože sa opätovne dopustil rovnakého skutku," uzavrel prokurátor.


ŽILINA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Ján Slota

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.