Dr. Bukovský vyvrátil ďalší mýtus. Týka sa ovocia

Lesné ovocie - ilustračné foto
Zdroj: Shutterstock.com

Nebojte sa ho jesť večer, samozrejme nie obrovské množstvá.

Ovocie. To nie je len zdroj vitamínov, ale vie aj zasýtiť. Určite ste už čítali resp. počuli o tom, že by ste od obeda nemali jesť ovocie. Údajne vám kvasí v žalúdku a neprospieva to vášho zdraviu.

Pravidelným hosťom v Teleráne je MUDr. Igor Bukovský, ktorý odpovedá na vaše otázky. Tento týždeň sa venoval práve ovociu a explicitne "vyvrátil tento mýtus".

"Je to mýtus. Nepoznám žiadny výskum. Nepoznám žiadny dôvod, prečo ho nejesť. Samozrejme, ak vám nespôsobuje tráviace ťažkosti," tvrdí známy odborník.

Nevidí dôvod, prečo by si ľudia pokojne večer nemohli dať jablko alebo pomaranč. Samozrejme, nie ´kilá´.

Niektoré telo môže zareagovať tak, že časť stolice je tuhá a pri zvyšku majú pocit akoby ich prehnalo. Podľa neho to však nesúvisí s tým, či ste jedli večer ovocie alebo nie. Môže byť za tým niečo iné.

Ak máte aj vy nejaké otázky na neho a chcete, aby vám odpovedal, tak napíšte na adresu poculsom@markiza.sk a vašu otázku, okrem toho, že odznie v Teleráne, odmeníme.

Dobré rady má však doktor Bukovský a týkajúce sa škorice. U nás sme zvykní, že nás zohreje, ale podľa najnovšieho výskumu telo ochladzuje. Polovica čajovej lyžičky má priaznivý účinok, dokonca, aj na sliznicu žalúdka. Dokonca priaznivo vplýva na krvný tlak, cukor a cholesterol.

A viete na čo vplýva manukový med? Odpoveď nájdete vo videu.


BRATISLAVA/Teleráno, zg

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti