Záznam zo stretnutia Blahovej s klientmi Čistého dňa. Poriadne sa do nej pustili

Záznam zo stretnutia Blahovej a klientmi Čistého dňa. Takto sa do nej pustili
Zdroj: TV Markíza

Poslankyňa tvrdí, že klientov a rodičov dostalo do raušu vedenie resocializačného zariadenia.

Zostrihaná nahrávka z poslaneckého prieskumu. Dnes ráno nám ju do redakcie poslali rodičia detí z resocializačného strediska v Galante. Na videu sú poslanci, ktorí po medializovaných informáciách o údajnom sexuálnom zneužívaní dievčat, prišli zistiť aká je pravda. Záznam má vyše štyroch minút, no poslanecký prieskum trval niekoľko hodín.

"Prečo ste tu až teraz? To je zaujímavá otázka. Pani Blahová písala na facebookovej diskusii, že má strach sem prísť, lebo by bola zastrašovaná, čo je čistá lož," povedala jedna z matiek počas diskusie.

"To bol normálne pripravený lynč," povedala nám poslankyňa Blahová.

Poslanecký prieskum v Galante navrhli členovia výboru pre ľudské práva. Poslanci vraj najskôr hovorili s vedením a zamestnancami, potom sa k nim pridali deti aj ich rodičia. Na zázname útočia na poslankyňu Natáliu Blahovú, ktorá na blogu upozornila na zvláštne praktiky v Čistom dni. Preverujú ich pracovníci ministerstva aj policajti.

"Keď už o nás rozhodujete a aj ostatné súdy, my sme boli v Chorvátsku vtedy. Prečo ste si nás vtedy nezavolali všetkých?" pýta sa na zázname klientka.

"Názory druhej strane ste si nezisťovali a ani vás nezaujímali," povedal zase zamestnanec Čistého dňa.

"To, že som ten článok napísala, otvorilo Pandorinu stránku, pretože ak by sa to nestalo, tak to zariadenie funguje v tamtom režime naďalej. Ako vidíme, tie deti sú v neskutočnom rauši, do ktorého ich dostalo vedenie svojou nekompetenciou, pretože oni sú tak nekompetentní, že vidíte, aké divadlo pred nimi dovolia zohrať. V takomto počte ľudí jednoducho nejde o žiadnu diskusiu. Tie decká aj dospelí boli nastavení na to, že ja som vinník. Ako ste si všimli aj na tých nápisoch na tej budove. Už len toto, ktorý rozumný riaditeľ dovolí, aby pri poslaneckom prieskume, ktorý už má mať nejakú vážnosť, oblepil budovu nápisom Hanbite sa pani Blahová a máte nás na svedomí," komentovala záznam Blahová.

"Jednoducho si personifikovali všetko, čo sa im stalo, do mojej osoby, ale nikto im nedal priestor na to, aby porozmýšľali, že nakoľko môžu byť tie ich argumenty pravdivé. A v takomto dave sa nedalo ani odpovedať na tie otázky. Toľko emócií, od ktorých mali byť naozaj oprostení. Komu toto prospelo?

Tento záznam od rodičov klientov nemá ani päť minút a je zostrihaný. Poslankyňa Natália Blahová tvrdí, že má štvorhodinovú nahrávku toho, čo sa tam dialo a kto čo povedal. Celú ju chce odovzdať akreditačnej komisii. Stále nie je jasné, či resocializačné zariadenie zavrú alebo nie. Posledné slovo bude mať minister práce.


BRATISLAVA/ TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Natália Blahová

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.