Zarobila milión dolárov za jediný deň! Ako sa jej to podarilo?

Výhra v lotérii
Zdroj: Shutterstock.com

Stačil jej na to len jeden jednoduchý nápad. Inšpiruje aj vás.

Farmaceutka Danielle Di Pilla z Austrálie mala obrovské šťastie. Z jedného dňa na druhý sa z jej malého podnikania stal výnosný zahraničný biznis. Vďaka svojej šikovnosti zarobila za 24 hodín milión dolárov. Ak sa vám to zdá nereálne, pozorne čítajte.

Za všetko môže mydlo

Na to, aby sa dopracovala k závideniahodnému zárobku, nepotrebovala Danielle dlhoročné manažérske skúsenosti. Peniaze jej priniesla jednoduchá myšlienka. V roku 2011 dostala farmaceutka nápad, že vyvinie špeciálne ovčie mydlo, ktoré ľuďom pomôže s ekzémami a psoriázou. Objavila dieru na trhu, pretože nič také kožní pacienti dovtedy nepoznali.

„Neexistoval prírodný produkt, s ktorým by som bola spokojná a mohla som ho odporučiť ľuďom s citlivou kožou," prezradila zrod svojho biznis plánu Danielle. Začala teda výskum. Hľadala alternatívy a zistila, že ovčie mlieko má výnimočné liečivé účinky. Má totiž takmer rovnakú hladinu PH ako ľudská koža.

Profit vďaka čínskemu obchodu

Tajomstvo jej úspechu však vedie do ďalekej Číny. Danielle sa totiž rozhodla svoje produkty predať na čínskom online obchode Alibaba. Ten je porovnateľný so známym Amazonom či eBayom. A to bola geniálna podnikateľská stratégia.

V tom období sa v Číne prebiehal „Deň nezadaných" (Single´s Day). Ide o najväčší deň online nákupov na svete. Pripomína americký „Čierny piatok" (Black Friday) a práve vtedy čínske e-shopy spúšťajú najväčšie zľavy v roku. Danielle vďaka nemu za 24 hodín predala 350 000 produktov.

„Nečakala som to," priznala šťastná farmaceutka, „otvorilo to našim produktom celý svet."

Spočiatku sa Danielle chcela sústrediť na austrálsky trh. Teraz však zvažuje, že rozšíri podnikateľskú stratégiu aj na biznis v Číne. Jej mydlá sa už predávajú v Južnej Kórei a očakáva expanziu aj do Malajzie a Indonézie.

Milión jej nestačil, chce viac

Austrálčanke kreatívne nápady nechýbajú. Po značnom zisku na Alibabe má ešte väčšiu motiváciu. Jej firma teraz zákazníkom ponúka viac ako 40 produktov. Medzi ne patrí aj nedávno vyvinutý opaľovací krém, ktorý je prvý svojho druhu na svete. Začala s malým biznis plánom a dnes už pre ňu pracuje dvanásť zamestnancov.

O tejto šikovnej podnikateľke z opačnej časti sveta teda budeme ešte určite počuť.

MELBOURNE/jd

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Alibaba

Dôležité udalosti