Vynechajte z jedálnička lepok a schudnete aj 10 kíl

shutterstock_126299288.jpg
Zdroj: Shutterstock.com

Lepok neprospieva žiadnemu organizmu.

Lepok, na ktorý sú mnohí alergickí, vo veľkej miere neprospieva žiadnemu organizmu. Ak ho z jedálnička odstránite, alebo ho obmedzíte, zbavíte sa aj nadbytočných kilogramov. Lepok obsahujú klasické typy múky, z ktorých sa pripravuje väčšina príloh a pečiva. Zároveň je aj v dochucovadlách, cukrovinkách, cereáliách, müsli.

Zdroj: Shutterstock.com

Vyskytuje sa v bežných obilninách (pšenica, žito, jačmeň, ovos), preto, ak si z jedálnička odmyslíte príjem kalórií z pečiva, špagiet, knedlí, sušienok atď., tak sami dospejete k záveru, že to bez nich bude skutočne rozdiel. A čím ich nahradiť? Tu sú zdravšie varianty:

Strukoviny

Najviac výživné sú cícer (známy tiež pod názvom hrach rímsky), šošovica, fazuľa a hrášok. Skúste napríklad červenú šošovicu, ktorá predstavuje skvelú zásobáreň minerálov, vitamínov a bielkovín. Rýchlo zasýti a pomaly uvoľňuje cukor, čo využívajú najmä diabetici. Z  cícoru zase môžete pripraviť rôzne jedlá vrátane hummusu či vegetariánskych karbonátkov.

Ryža

Na chudnutie je ideálna hnedá, nelúpaná, ktorá nie je priemyselne spracovaná, a preto obsahuje výrazne vyšší obsah vitamínov, minerálov a vlákniny. 

Pohánka

Nízkokalorická pohánka vďaka vysokému množstvu rôznych bielkovín a aminokyselín dokáže nahradiť mäso, preto sa hodí pri chudnutí či očistnej kúre. Navyše obsahuje potrebné minerály ako zinok, meď, selén, mangán. Znižuje tak hladinu cholesterolu a prispieva k väčšej obranyschopnosti organizmu. 

Ďalej je dovolená kukurica, zemiaky, tvrdé a domáce syry, vajíčka, mäso (okrem vnútorností), sója, kakao, káva, cukor aj med. Ovocie a zeleninu môžete konzumovať bez obmedzenia. 

Výsledky bezlepkovej diéty sú úžasné. Vďaka novému, zdravšiemu režimu sa budete cítiť lepšie a vitálnejšie. Zásadným obmedzením pšeničných škrobov sa chudne rýchlo a hlavne natrvalo.  

Sexy bielizeň za prijateľnú cenu presne pre vás. Kúpte tu

BRATISLAVA/ MyŽeny

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme My ženy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.