Vďaka Nadácii Markíza bude liečba detí s leukémiou oveľa jednoduchšia

Ilustračné foto.
Zdroj: TV Markíza

Klinika detskej neurológie v Bratislave je jediná na Slovensku, kde sa starajú o tých najmenších.

Nadácia Markíza spoločne s Nadáciou kvapka nádeje spojili sily, aby pomohli deťom s onkologickým ochorením. Vďaka vyzbieraným peniazom bude teraz liečba leukémie či iných ochorení oveľa jednoduchšia.

Klinika detskej neurológie v Bratislave je jediná na Slovensku, kde sa starajú o tých najmenších. Vďaka finančnej pomoci dvoch nadácií ju teraz po prvý krát zrekonštruovali.

„Celkovo sa podarilo vyzbierať prostriedky v hodnote viac ako 100 tisíc eur, za čo sme nesmierne vďační, pretože tieto prostriedky pomôžu jednoznačne našim pacientom," vysvetlil riaditeľ DFNsP Ladislav Kužela.

Na neurológií leží veľa imobilných pacientov. Vďaka rekonštrukcii majú konečne aj bezbariérovú kúpeľňu.

„Okrem tohto sme ešte dali peniažky na špeciálny prístroj, ktorý sme práve tu dnes v Detskej fakultnej nemocnici odovzdali," povedal predseda správnej rady Nadácie Markíza Michal Borec.

Nový mikroskop pomôže urýchliť a spresniť diagnostiku pri onkologickej liečbe detí a dospelých.


„Sa nám našťastie podarilo zrekonštruovať tie priestory do podoby, aká je potrebná a zároveň dať aj k tomu potrebné prístrojové vybavenie," doplnil riaditeľ.

Na leukémiu u nás ročne ochorie približne 30 detí. Lekárom takéto špeciálne vybavenie pomôže pri ich liečbe či komunikácií s inými odborníkmi.

„Z tohto centra, ktoré je napojené aj na celosvetové uznávané pracoviská, vieme na dennej báze komunikovať, posielať vzorky, pýtať sa na názor," dodal Kužela.

Významnou sumou prispel aj projekt Dobrák od kosti, ktorý pomáha nájsť nových darcov kostnej drene.

„Tento projekt bol úspešný, pretože sa podarilo nazbierať naozaj veľa nových darcov," dodal Borec.

„Budeme určite spolupracovať ďalej s veľkými nadáciami, pretože nám ide všetkým o jednu spoločnú vec- pomáhať deťom," uzavrel Henrich Krejča z TV Markíza.

BRATISLAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Klinika

Dôležité udalosti