Exšéf národniarov Slota mal po nehode vraj podplácať

Ján Slota na súde
Ján Slota na súde Zdroj: TV Markíza

Chcel údajne, aby svedok nehodu neohlásil na polícii. Teraz čelí obžalobe z podplácania.

O Jána Slotu sa zaujíma špecializovaný trestný súd. Bývalý primátor Žiliny čelí obžalobe zo zločinu podplácania. Dôvodom má byť jeho januárová nehoda, ktorú spôsobil opitý. Priamo na mieste podľa svedka núkal peniaze, aby tento prípad polícia nevyšetrovala.

Za všetko hovoria slová účastníka nehody. Slotove auto do neho napálilo zozadu. „Otvoril som dvere a kto tam? Pán Slota, opitý jak bomba. Som ho vyzval aby vystúpil z auta, nechcel. Nakoniec som ho vytiahol z auta, ale nechcel komunikovať, len nadával. Potom sa do auta späť vrátil," povedal nám v telefonáte účastník nehody.

To, že bol Ján Slota opitý, potvrdil už aj súd. Odmietol fúkať a rovnako odmietol aj odber krvi. Za ohrozenie pod vplyvom návykovej látky dostal šesťtisícovú pokutu. „Súd zvážil, že takáto výška je dostatočná, my sme to akceptovali a vzdali sme sa opravného prostriedku," tvrdí Slotov obhajca Pavol Kuric.

Popri pokute dostal aj zákaz šoférovať po dobu šiestich rokov. Januárový incident však mal svoje pokračovanie. „Prišiel asi po troch minútach za mnou ku môjmu autu. Vulgárne nadával na všetko možné dookola, vytiahol peňaženku, že sa dohodneme. Ale nebolo mu nič rozumieť, lebo bol fakt pod vplyvom alkoholu silného, tackalo ho a bol veľmi opitý," tvrdí svedok nehody.

Od začiatku novembra je na podnet špeciálneho prokurátora podaná na špecializovanom trestnom súde obžaloba pre prečin podplácania. „Za to, že bezprostredne po účasti na dopravnej nehode ponúkol úplatok druhému účastníkovi, aby ju neohlásil na polícii," spresnila hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry Jana Tökölyová.

Reportér TV Markíza sa oslovil aj Jána Slotu, mal však nedostupný telefón.

Kým nepoučiteľný vodič doteraz vždy vyviazol iba s pokutou a zákazom šoférovania, ak mu dokážu uplácanie môže ísť za mreže na tri roky.

O podaní obžaloby ako prvý informoval portál noviny.sk.

BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Ján Slota

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.