Obchody môžu predávať aj rozmrazené rožky: Prehovoril jeden z reťazcov

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Zdroj: TV Markíza,

Sledujte poznámky na cenovke.

Toto ste možno ani netušili! Klasický rožok už môžete kúpiť nielen čerstvý, ale aj rozmrazený. Informovali sme vás, že to umožňuje legislatíva. Teraz však prehovoril aj samotný reťazec, ktorý takéto rožky ponúka. Vysvetlil prečo skladuje symbol čerstvosti v mrazničkách.

Väčšinou ich poznáme ako čerstvé, no v jedenom z obchodných reťazcov ich ponúkajú pod označením - "rozmrazené". Po ôsmej hodine večer sa takéto rožky rýchlo rozchytali. Ľudia si poznámku na cenovke ani nevšimli.

Málokomu vadilo, že inak čerstvé rožky sú teraz ponúkané ako rozmrazené.

„Prvý druh je tradičný biely rožok vypekaný v dodávateľských pekárňach, dodávaný a predávaný výlučne ako čerstvý nemrazený tovar. Jeho podiel na predaji predstavuje podstatnú väčšinu z celkového predaja rožkov," napísal Kaufland vo svojom stanovisku

Druhý druh je doplnkový. Upečený a šokovo zmrazený je vraj v dodávateľskej pekárni. Do obchodu príde ako hlbokozmrazený.

„Do predaja ho uvádzame po splnení certifikovaných podmienok rozmrazenia. Tento druhý druh je využívaný najmä v prípade večerných výpadkov tradičného bieleho rožka. S riešením prišli výrobcovia a spĺňa zákonné požiadavky," vysvetlil Kaufland.

Viac v reportáži Mareka Gudiaka


BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Pečivo

Dôležité udalosti