Chcete podnikať? Toto sú tri šikovné nápady, ako začať

peniaze
Zdroj: Shutterstock.com

A vôbec nie sú zložité.

Byť úspešným podnikateľom znamená istú finančnú nezávislosť a slobodu. Znie to lákavo, no mnohí si radšej vyberú stabilné zamestnanie a istotu mesačnej výplaty. Nemajú na biznis odvahu. Nebudeme sa tváriť, že založiť si podnikanie je jednoduché. Nie je. No niekedy stačí dobrý nápad, otvorená myseľ a úspech je na svete. Ak do toho chcete vhupnúť naplno, musíte okolo seba hľadať príležitosti, ako kreatívne prísť k zárobku. Možností je veľa. Zdá sa vám to príliš náročné? Nevadí. My vám ponúkneme tri šikovné tipy, s ktorými môžete začať podnikanie hneď teraz. Píše o nich Enterpreneur.

Staňte sa lektorom

Zaujíma vás vzdelávanie a máte radi deti? Prečo si teda nezaložíte sieť, ktorá sa bude zaoberať doučovaním? Možno to spočiatku neznie ako priekopnícka myšlienka, no úspech sa naozaj môže dostaviť. Dnes je po doučovateľoch veľký dopyt. Rodičia hľadajú študentov, ktorí by pomohli ich deťom vylepšiť si známku v škole.

A nielen to. Dôležitá je znalosť cudzích jazykov, a preto čoraz viac ľudí zháňa lektorov, ktorí by ich cudziu reč mohli naučiť.

Obrovský záujem o rôzne typy lekcií dokazujú aj úspešné slovenské webstránky, ktoré doučovateľov združujú.

Nemusíte byť lektorom vy sami. Stačí, ak budete schopným manažérom. Zožeňte si študentov, ktorí budú pre vás učiť. Ponúknite svoje služby na školách, v knižniciach aj vo vašej komunite. A okrem toho, že rozbehnete sľubný biznis, prispejete k dobrej veci. Podnikanie, ktoré ľuďom pomáha je pre každého manažéra uspokojením.

Čo tak upratovacie služby?

Súkromné upratovanie domácností je trendom, ktorý sa začal pred pár rokmi, no pomaly sa rozvíja. Zrýchlená doba, ale aj veľké domy či byty predstavujú skvelé podmienky. Už dávno neplatí, že o poriadok sa doma starajú ženy samé. Mnohé sú pracovne vyťažené a udržanie čistej domácnosti prenechávajú súkromným upratovačkám. Tie už dlho nie sú len výsadou bohatých rodín. Dopyt sa zvyšuje najmä pred sviatkami, keď sa mnohí chcú vyhnúť vianočnému upratovaniu.

Ak chcete teraz argumentovať, že upratovacích servisov je vo vašom okolí už aj tak dosť, ešte stále to nie je márne. Ponúknite dostupnejšie ceny, zamestnajte ženy, ktorým takáto práca pomôže a vytvorte tak príjemné podnikanie. Spokojné budú obe strany a so správnym prístupom môžete generovať celkom slušný zisk.

Poznáte e-commerce?

Alebo inak elektronické obchodovanie. Online biznis je v dnešnej dobe dôležitým nástrojom úspešných podnikateľov. Na internete už zbohatli mnohí. A niektorí ani nevedeli ako. Preto je táto oblasť jednou z prvých, nad ktorými by ste mali uvažovať, keď chcete úspešne prísť k peniazom. Internetové obchody ako Alibaba či Aliexpres ponúkajú naozaj obrovský priestor na predaj produktov do zahraničia. Nie je preto náhodou, že práve tie vyprodukovali už zopár šťastných milionárov. Preto, ak máte nápad na tovar, ktorý by ste cez ne vedeli predávať, neváhajte ani chvíľu. Môže to byť naozaj čokoľvek. Mobilné telefóny, kabelky, šperky či dekorácie. Dokonca aj nepotrebné zbytočnosti alebo veci, ktoré sami vyrobíte.

V minulosti sme už písali o žene, ktorá za pár hodín zarobila na Alibabe milión. Inšpirujte sa ňou. Takýto biznis prekročí nielen hranice Slovenska, ale môže ľahko prekonať aj slovenské zárobky.

NEW YORK/jd

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Podnikanie

Dôležité udalosti