Na Hornej Nitre úradujú falošné opatrovateľky

Dôchodkyňa, ktorú chcela okradnúť falošná opatrovateľka.
Zdroj: TV Markíza

Túto Prievidžanku chcela jedna okradnúť, no ukázala jej dvere.

Vyberajú si dôverčivých dôchodcov a vymyslia aj nemožné aby sa dostali k ich peniazom. Tentoraz sa seniorov snažia oklamať ženy ktoré sa vydávajú za opatrovateľky. Niekoľko takýchto prípadov sa objavilo na Hornej Nitre.

Vytipujú si obeť dostanú sa do vchodu a potom už stačí iba zaklopať. Neočakávanú návštevu mala aj táto dôchodkyňa. Žena sa jej predstavila ako opatrovateľka, ale žiadny doklad jej neukázala.

Podvodníčka mala všetko premyslené. Dôchodkyňu presviedčala, že prišla, aby jej mohla pomáhať. „Povedala že z mestského úradu prišla lebo ja som o tom vedela že príde voľakto ale veľmi skoro prišla ja som nečakala," spomína si.

S násilnou ponukou na pomoc neuspela. Dôchodkyňa jej ukázala, kde sú dvere. „Nedám sa okradnúť ja mám ešte v hlave v poriadku, nebojte sa nič," povedal nám nakameru.

Podobných návštev malo viacero prievidzských seniorov. „Predstavovali sa ako osoby pochádzajúce z mesta Prievidza predávali svoje služby zamerané na sociálnu starostlivosť v ktorej mali pomôcť životu seniorom," konštatoval hovorca mesta Prievidza Michal Ďureje.

Podľa Víta Zajaca z mestskej polície v Prievidzi pôsobia opatrovateľky, ktoré buď takto nedovolene podnikajú alebo je to podvod. Všetko nasvedčuje tomu že podvodníčok je viac.

Ako ale rozoznať falošnú opatrovateľku od tej pravej? Jednoducho - musí mať zmluvu s vašim podpisom. „Konkrétny senior sa obráti na mesto Prievidza a my následne po podpise zmluvy s týmto človekom vieme vyslať konkrétneho zamestnanca úradu," dodal Ďureje.


PRIEVIDZA/Peter Ziman

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Opatrovateľka

Dôležité udalosti