Policajti vraj pomáhali na slovensko-ukrajinskej hranici prevádzačom

Letecký pohľad na slovensko-ukrajinskú hranicu.
Zdroj: TASR

Zarobili na migrantoch desaťtisíce eur, stíhajú ich na slobode.

Zatvorené oči na hraniciach. Polícia obvinila štyroch svojich ľudí, ktorí vraj pomohli takmer 300 cudzincom dostať sa nelegálne na Slovensko.

Za stovky eur púšťali migrantov cez Ukrajinskú hranicu. Ich úloha bola vraj jednoduchá. V pravý čas nič nevidieť - nič nepočuť.

Polícia sa posledné dva roky snaží hľadať prevádzať a migrantov, ktorých prevážajú napríklad aj v upravenej palivovej nádrži. Na schengenskej hranici je nainštalovaná technika, keď však gang začne spolupracovať s policajtmi, nemusia sa migranti krčiť na poli. Prevezú sa bez problémov cez hraničných priechod.

A práve jednej takejto organizovanej skupine sa podľa polície na východe Slovenska slušne darilo. Ide o Ukrajinca, dvoch bývalých policajtov a štyroch policajtov zaradených na oddelení hraničnej kontroly vo Vyšnom Nemeckom.

Ich biznis bol jednoduchý. Podľa polície priviezol migrantov na hranice Ukrajinec a bez akýchkoľvek schovávačiek zamieril ku kontrole. Policajti museli ´iba zatvoriť´oči.

Podľa informácií TV Markíza migrantov buď úmyselne prehliadli, neskontrolovali alebo zaznamenali ich falošné doklady. Rumunské alebo rakúske. Posádku potom vpustili na Slovensko. Na naše územie prešlo minimálne 275 nelegálnych migrantov, prevažne z Ruskej federácie.

Za každého migranta brala skupina od 200 do 400 eur. Celkovo si vraj zarobili desaťtisíce. "Celkový zisk organizovanej skupiny sa odhaduje na 110-tisíc eur," povedala nám hovorkyňa policajného prezídia Denisa Baloghová.

Zo siedmich členov skupiny za mrežami iba Ukrajinec, ostatných stíhajú na slobode. Štyroch policajtov, okrem prevádzačstva a prepustenia z roboty, obvinili aj zo zneužitia právomocí verejného činiteľa.

Reportáž pripravil Michal Hečko.


BRATISLAVA/Michal Hečko

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Vojna na Ukrajine

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.