Kozlík je šéf strany s 50 členmi

Sergej Kozlík
Zdroj: SITA

SDS je zameraná v stredoľavom spektre.

Ustanovujúcou schôdzou a voľbou predsedníctva strany dnes v Košiciach začala svoje pôsobenie Strana demokratického Slovenska (SDS). Za predsedu stranu bol dnes hlasovaním zvolený Sergej Kozlík, podpredsedami sú Andrea Šimurdová a Stanislav Čižmárik. Tajomníkom strany sa stal Vladimír Hudec.

„Strana je zameraná v stredoľavom spektre. Chceme byť alternatívou strane Smer-SD a narušiť jej dominanciu v tomto priestore. Najbližšie nás čakajú voľby do Európskeho parlamentu, kde by lídrami mali byť Irena Belohorská a ja. Na jeseň do komunálnych volieb sa nám hlásia nezávislí starostovia a poslanci, ale aj bývalí starostovia za ĽS-HZDS. Cieľom strany je dostať sa do slovenského parlamentu," uviedol predseda SDS Sergej Kozlík.

Pre každého a na čokoľvek! Rýchle a dostupné pôžičky. Klikajte tu.

V parlamentných voľbách odhadujú svoj potenciál na 10 percent. Podľa predsedu chcú byť dobrou a komunikatívnou silou najmä tam, kde sú korektné a vecné riešenia. Budú hľadať riešenia, ktoré majú dlhodobejší charakter a širšiu spoločenskú zhodu. Ich ambíciou je postaviť do niekoľkých mesiacov tieňový kabinet a pôsobiť ako opozičná strana.

Momentálne má strana 50 členov. Podľa Kozlíka SDS neprevzala členskú základňu ĽS-HZDS, ale netají sa tým, že jej členmi sú aj ľudia, ktorí tam niekedy pôsobili. Podľa neho bude mať nová strana priehľadnejšie stanovy a základným pravidlom bude voľba predsedu tajným hlasovaním. Financovaná bude v začiatkoch z vlastných zdrojov, rovnakým spôsobom bude financovaná aj kampaň vo voľbách do Európskeho parlamentu. Predstavitelia strany vyzbierali pred jej registráciou 15.000 podpisov a registrácia prebehla na Ministerstve vnútra SR vo štvrtok (5. 3.).
Podľa podpredsedníčky Andrey Šimurdovej je základom ekonomicky a finančne stabilizovať obce a mestá, decentralizovať školstvo a zabrániť odlivu mladých do zahraničia. Čižmárik zase vyzdvihol akútnosť zlepšenia podnikateľského prostredia.

BRATISLAVA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti