Domáce

Tešte sa, Oskar zajtra vycerí svoje zúbky

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Zdroj: shuterstock.com

Čaká nás krásna marcová nedeľa.

Medzinárodný deň žien sa niesol v znamení ukážkového slnečného počasia a mám pre vás pripravené dobré správy, pretože ani zajtra sa situácia nezmení.

Družica

Sobota bola teda na celom území slnečná, iba miestami sa objavila kopovitá oblačnosť. Aj zajtra bude počasie ovplyvňovať mohutná tlaková výš, ktorej stred sa pomaly presunul z Nemecka nad Poľsko a to znamená, že naďalej bude slnečno a to nielen u nás, ale aj v okolitých krajinách.

Zrážky

Tam, kde počasie na jar riadi tlaková výš sa zrážky nevyskytujú takže obloha bude nad Slovenskom zajtra jasná a teda aj bez zrážok. V rámci Európy bude zajtra pršať najmä nad Gréckom a napríklad aj v okolí Čierneho mora

Teplota

Teplotne Slovensko zostáva v pásme 10 až 15 stupňov, a nie je vylúčené, že na juhu vystúpi teplota aj o jeden alebo dva stupne vyššie, takže teploty budú na toto ročné obdobie stále nadpriemerné. Chladnejšie má byť iba na severe, ktorý sa bude nachádzať v teplotnom pásme 5 až 10 stupňov.

Vietor

Vietor má zajtra fúkať prevažne slabý až mierny zo severovýchodu, čo je rýchlosť zhruba do 20 km/h. Na východe ale miestami zosilnie a v nárazoch môže dosahovať až 55 km/h.

Prvý víkendový deň bol na celom území slnečný a teplý. slnečné lúče zohriali vzduch až na 16 stupňov, ktoré namerali v Lučenci, v Dudinciach ale aj na Sliači. Najchladnejšie bolo dnes na severovýchode Slovenska, kde sa teplota pohybovala okolo 5 až 8 stupňov.


Zajtra je nedeľa, takže cesty by mali byť pokojné. V ranných hodinách sa budú stále vyskytovať hmly a na severe si dajte pozor na mokré cesty, ktoré môžu byť ráno namrznuté.

Noc

Dnes v noci bude obloha nad Slovenskom jasná až polojasná a ako som už spomínala, nadránom sa budú v horských dolinách a kotlinách tvoriť hmly alebo nízka oblačnosť. Teplota do rána poklesne na 3 až -3 stupne.

Nie nadarmo sa hovorí, že nedeľa je dňom Slnka. Zajtra sa to naplní do bodky, pretože na celom Slovensku nás poteší pekné slnečné počasie.

Západné Slovensko

Na západnom Slovensku sa po ranných lokálnych hmlách vyjasní a po celý deň bude slnečno a teplo. Teplota vystúpi na 13 až 16 stupňov.

Stredné Slovensko

Podobne má byť aj na strednom Slovensku, teda zrána sa budú ojedinele vyskytovať hmly , ale cez deň už bude obloha zväčša jasná. Teplota sa bude pohybovať od 8 do 15 stupňov.

Východné Slovensko

Slnečné počasie čakajte zajtra aj na východnom Slovensku, ale to až po rozplynutí ranných hmiel. Aj tu bude teplo a teplota vystúpi na 8 až 13 stupňov.

Aj v horských oblastiach bude prevládať slnečné počasie a v nadmorskej výške 1 500m budú 2 stupne.

Biopredpoveď

Biopredpoveď zostáva na 1 a to je len slabá záťaž.

Predpoveď do stredy

V ďalších dňoch sa počasie výraznejšie nezmení. Naďalej bude pod vplyvom tlakovej výše a to znamená, že cez deň má byť zväčša slnečno a v ranných hodinách sa môžu tvoriť lokálne hmly.

V stredu k nám začne prúdiť chladnejší vzduch a ochladí sa zhruba o 2 stupne, ale v ostatných dňoch sa bude teplota pohybovať od 5 do 15 stupne. A teraz sa pozrime na počasie v Európe.

BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.