V Banskej Bystrici úraduje falošný lekár. Naletelo mu už niekoľko ľudí

Ilustračná snímka.
Zdroj: Lucky Business/shutterstock.com

Falošný lekár to mal zrejme dobre premyslené. Ľuďom sa totiž vždy predstavil iným menom.

Banskobystrickí lekári sú zhrození. Niekto sa vydáva za ich kolegu a od ľudí inkasuje peniaze. Falošný lekár sľubuje vybavenie prednostného vyšetrenia, naletelo mu už niekoľko pacientov.

Falošný lekár oklamal prvých pacientov už v lete. "Personál nám oznámil, že za nimi prišiel pacient, ktorý sa dožadoval vyšetrenia," povedala nám hovorkyňa nemocnice.

To mu mal prednostne vybaviť muž, ktorý sa vydával za lekára nemocnice. Od pacienta si za túto službu zobral aj peniaze. Podľa toho, čo vieme, inkasoval zhruba patnásť eur.

Falošný lekár to mal zrejme dobre premyslené. Ľuďom sa totiž vždy predstavil iným menom.
Podvodník sľuboval najmä prednostné vyšetrenia na magnetickej rezonancii, CT či röntgene. Svoj trik zopakoval znova. Teraz však staršiu ženu oslovil vo vlaku. Opäť sa vydával za lekára Rooseveltovej nemocnice a opäť vzal za vybavenie vyšetrenia peniaze.

Nemocnica pred falošným lekárom upozorňuje ľudí aj na sociálnej sieti. Nikto z poškodených sa na políciu zatiaľ neobrátil, vedenie Rooseveltovej nemocnice ale pripravuje trestné oznámenie. Falošný lekár mohol oklamať viacero ľudí vo viacerých mestách Slovenska.


 

BRATISLAVA/ TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Vyšetrenie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.