Parlamentné voľby by v decembri vyhral Smer-SD

Robert Kaliňák a Robert Fico.
Robert Kaliňák a Robert Fico. Zdroj: TASR

Do NR SR by sa dostalo aj KDH s 5,5 percenta hlasov a obsadilo by 8 kresiel.

Ak by sa parlamentné voľby konali na začiatku decembra, vyhral by ich Smer-SD so ziskom 26,8 percenta hlasov. V Národnej rade (NR) SR by obsadil 42 kresiel. Druhá by vo voľbách skončila SaS, ktorá by získala 15,8 percenta hlasov a 25 kresiel v parlamente.

Na treťom mieste by bola SNS so 14,1 percenta a 22 kreslami v NR SR. Vyplýva to z telefonického prieskumu preferencií verejnej mienky, ktorý na vzorke 1000 respondentov uskutočnila agentúra AKO, s. r. o., v dňoch 2. - 9. decembra.

Do Národnej rady SR by sa v decembri dostalo ešte ďalších päť strán, a to Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko so ziskom 10,1 percenta hlasov, ktorá by v parlamente získala 16 mandátov.

Nasledovala by strana Sme rodina - Boris Kollár s 8,4 percenta hlasov, čo by predstavovalo 13 kresiel, hnutie OĽaNO-NOVA, ktoré by volilo 8,0 percent voličov a v Národnej rade SR by obsadilo 13 kresiel, strana Most-Híd by skončila so ziskom 7,0 percent a v parlamente by mala 11 mandátov. Do NR SR by sa dostalo aj KDH s 5,5 percenta hlasov a obsadilo by 8 kresiel.

Za bránami parlamentu by skončilo SMK-MKP s 2,9 percenta a #Sieť s 1,1 percenta. KSS, Strana zelených Slovenska a strana Vzdor - strana práce by získali 0,1 percenta hlasov.
Podľa prieskumu by sa na začiatku decembra volieb zúčastnilo 74,2 percenta opýtaných, pričom voliť by nešlo 11,1 percenta respondentov.

Agentúra sa respondentov pýtala, že ak by boli teraz voľby, ktorú stranu alebo hnutie by volili. Čítané boli v náhodnom poradí.

BRATISLAVA/ TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti