Chĺpky na týchto miestach si pinzetou nikdy netrhajte

úprava obočia
Zdroj: Shutterstock.com

Pinzeta dokáže niekedy spôsobiť viac škody ako úžitku.

Zima je síce obdobím, kedy mnohé ženy svoje chĺpky zanedbávajú. Teplé oblečenie vie totiž akékoľvek nežiaduce ochlpenie rafinovane zakryť. No aj napriek tomu nás trápia, pretože vieme, že leto príde a my sa s nimi budeme musieť popasovať. Pinzeta môže znieť ako efektívne riešenie, keď si nájdete zopár nevhodných chĺpkov, no dajte si na ňu pozor. Existuje o nej veľa mýtov. Aby ste si rast chĺpkov ešte nezhoršili, prečítajte si, na ktorých miestach sa vytrhávaniu vyhnúť. Píše o nich Independent.

Šedivé vlasy

Ak zbadáte na hlave prvé šedivé vlasy, nepanikárte a hlavne to neriešte pinzetou. Ich vytrhnutím si totiž môžete poškodiť vlasový folikul. Ten takto dostáva správu, že už nemusí produkovať vlas v tejto oblasti. A výsledok? Ľahko sa tak dopracujete k plochám bez vlasov. No a tie sa potom dajú len ťažko vrátiť do pôvodného stavu.

Obočie

Neviete si predstaviť iný spôsob na úpravu obočia ako pomocou pinzety? Ak očakávate, že vám obočie po vytrhávaní, bude rásť tak ako doteraz, mýlite sa. Silným trhaním môžete spôsobiť traumu vlasovému folikulu a riskujete tak, že stratíte prirodzený tvar obočia.

Pokiaľ sa aj napriek tomu nechcete pinzety vzdať, nezabudnite dať obočiu aspoň z času na čas malú prestávku a nechajte ho aspoň mierne podrásť.

Chĺpky na brade

Ak bojujete s pár chĺpkami nad hornou perou alebo na brade, nechajte ich tak. Minimálne vynechajte pinzentu. Trhanie na týchto miestach totiž výrazne rozdráždi kožu a môže spôsobiť infekciu.

Uverili ste aj vy mýtu, že vytrhávaním vám ochlpenie zoslabne? Musíme vás vyviesť z omylu. Je to presne naopak. Chĺpky trhaním hrubnú a rastú rozsiahlejšie. Preto najlepším riešením je permanentné odstránenie laserom.

Ochlpenie na intímnych miestach

Na týchto miestach je trhanie naozaj zakázané. Takto podráždená koža len zvyšuje riziko infekcie. Preto radšej zvoľte iné riešenie. Napríklad použitie voskových pásikov je oveľa šetrnejšie. Povrch je vďaka nim hladší a bez chĺpkov vydržíte dlhšie.

NEW YORK/jd

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme My ženy

Dôležité udalosti