Výskumníci prezradili, ktoré ženy majú vyššiu šancu otehotnieť

Tehotná žena.
Zdroj: ingret shutterstock.com

Ukázalo sa tak, že ženský orgazmus má aj evolučný účel.

Ženy, ktoré sú schopné dosiahnuť orgazmus počas sexu, majú vyššiu šancu otehotnieť. Vedci z univerzít v Írsku a USA zistili, že ženy, ktoré dosiahli vyvrcholenie počas pohlavného styku, mali zvýšenú plodnosť o 15 percent. Píše The Sun.

Do experimentu sa zapojilo šesť žien vo veku od 26 do 52 rokov. Odborníci ich požiadali, aby doma masturbovali a snažili sa dosiahnuť čo najviac orgazmov počas dvoch mesiacov.

Taktiež dostali za úlohu vytvoriť "umelý" mužský ejakulát na báze lubrikantu odolnému voči vode. Ukázalo sa, že v ženách, ktoré dosiahli orgazmus sa udržal dlhší čas, takže je väčšia šanca, že pri reálnom ejakuláte majú vyššiu šancu otehotnieť.

Ukázalo sa tak, že ženský orgazmus má aj evolučný účel. U mužov je jasné, že ich ejakulácia slúži na počatie dieťaťa, ale u žien sa donedávna nevedelo, prečo vôbec dosahujú orgazmus.

Kontrakcie, ktoré má žena počas dosiahnutia vrcholu, spolu s oxytocínom vyplavujúcim sa počas orgazmus, plnia funkciu akéhosi nasávania ejakulátu do vaginálneho kanála.

"Vyzerá to teda tak, že ženský orgazmus predsa len vykonáva funkciu akéhosi zadržiavania spermií," povedali výskumníci.VEĽKÁ BRITÁNIA/ nt

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti