Cestári varujú pred hmlou. Výstraha platí pre tieto lokality

Hmlisté počasie
Zdroj: TASR

Na cestách vo vyšších polohách stredného a východného Slovenska sú vozovky miestami pokryté vrstvou kašovitého až utlačeného snehu hrúbky jeden až tri centimetre.

Všetky sledované diaľničné úseky, rýchlostné cesty, ako aj komunikácie I., II., a III. triedy na území Slovenska sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý. Na cestách vo vyšších polohách stredného a východného Slovenska sú vozovky miestami pokryté vrstvou kašovitého až utlačeného snehu hrúbky jeden až tri centimetre. Informuje o tom Slovenská správa ciest (SSC) na svojej internetovej stránke.

Na cestách nižších tried v lokalitách Stakčín, Medzilaborce, Stropkov, Svidník, Belá a Kokava nad Rimavicou sa na vozovkách miestami nachádza zľadovatený sneh do troch centimetrov.

Zjazdné sú aj horské priechody (HP), povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý, okrem HP Vrchslatina kde sa nachádza vrstva utlačeného snehu hrúbky jedného centimetra. Na HP Kremnické Bane a Herlianske Sedlo sa na vozovke miestami nachádza zľadovatený sneh do jedného centimetra, na HP Zbojská je poľadovica.

SSC vodičov upozorňuje na hmlu s dohľadnosťou do 50 metrov, a to v lokalitách Martin, Turany, Dolný Kubín, Krupina, Záborské a Kráľovský Chlmec a do 100 metrov v lokalitách Žiar nad Hronom, Kremnica, Nová Baňa, Detva, Nitra, Zlaté Moravce, Partizánske, Piešťany, Trenčín, Machnáč, Ilava, Púchov, Červeník, Turňa nad Bodvou, Košice, Skalité, Svrčinovec, Bardejov, Giraltovce, Trebišov a Sečovce.

V lokalite Svidník je mrznúce mrholenie. "Vplyvom nízkych teplôt (a hmly) je na mokrých a vlhkých vozovkách, hlavne pri mostoch a vodných tokoch zvýšené riziko tvorby poľadovice," upozorňuje správa ciest.
 

BRATISLAVA/ TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Hmla

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.