Dobrá správa pre študentov prestupujúcich na vlak v Šuranoch

Dobrá správa pre študentov prestupujúcich na vlak v Šuranoch
Zdroj: TASR

Zároveň pribúda víkendový večerný vlak zo Zbehov do Nových Zámkov. Odchod má zo Zbehov o 20.11 h a do Nových Zámkov príde o 21.33 h.

Cestujúcim z Nitry, ktorí v nedeľu prestupujú v Šuranoch na posledný rýchlik do Banskej Bystrice, sa skráti čakanie zo 106 minút na 5 minút. "Zmena by mala pomôcť hlavne vysokoškolským študentom jazdiacim do škôl vo Zvolene a v Banskej Bystrici," opísal hovorcaŽelezničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) Tomáš Kováč.

Novinku prináša zmena cestovného poriadku štátneho dopravcu, ktorá začína platiť od dnešného dňa. Od úpravy grafikonu by sa malo tiež zlepšiť dochádzanie na nočnú zmenu do priemyselného parku pri Nitre. ZSSK totiž posúva večerný vlak z Nových Zámkov do Nitry na 20.52 h, aby mohli ľudia dochádzať do priemyselného parku v Dolných Krškanoch pri Nitre.

Zároveň pribúda víkendový večerný vlak zo Zbehov do Nových Zámkov. Odchod má zo Zbehov o 20.11 h a do Nových Zámkov príde o 21.33 h. "Nový osobný vlak odvezie cestujúcich z dvoch protiidúcich regionálnych expresov od Bratislavy a Prievidze, ktoré sa v tom čase stretávajú v stanici Zbehy. Cestujúci z oboch vlakov sa dostanú nielen do Nitry a Nových Zámkov, ale cez víkend stihnú v Šuranoch posledný rýchlik z Bratislavy do Banskej Bystrice," vysvetlil Kováč.

Nitra bude mať podľa jeho slov aj v novom cestovnom poriadku príchody vlakov v špičke zo všetkých troch smerov - Topoľčany, Nové Zámky a Leopoldov každú hodinu. Celkovo bude ZSSK po úprave grafikonu vypravovať v Nitrianskom kraji 42 diaľkových a 251 prímestských vlakov. Zastavovať budú v 91 staniciach a jazdiť budú po 405 kilometroch tratí v regióne. 

BRATISLAVA/ nt

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme študent

Dôležité udalosti