Najnovší prieskum: Voliť chce ísť 43 percent ľudí

Voľby VÚC 2013 - 2. kolo - ilustračné foto
Voľby VÚC 2013 - 2. kolo - ilustračné foto Zdroj: SITA

V 2. kole chcú Fica a Kisku.

Víťazom prvého kola prezidentských volieb by sa so ziskom 38 percent stal premiér a kandidát strany Smer-SD Robert Fico. Do druhého kola by spolu s ním postúpil občiansky kandidát Andrej Kiska s podporou 23 percent.

Vyplýva to z výsledkov prieskumu agentúry MVK pre agentúru SITA, ktorý sa uskutočnil v dňoch 26. februára až 4. marca na vzorke 834 respondentov. Informoval o tom Pavel Haulík z MVK.

Tretí by skončil Radoslav Procházka, ktorého by volilo 11,5 percenta opýtaných. Pavlovi Hrušovskému by svoj hlas dalo rovných 9 percent respondentov a Milana Kňažka by podporilo 8 percent účastníkov prieskumu.

Šiestu priečku by obsadil Gyula Bárdos s 4,5 percentami, nasleduje Helena Mezenská s dvoma percentami a Ján Čarnogurský s podporou 1,5 percenta. Ostatní kandidáti by v prvom kole volieb nezískali ani jedno percento hlasov.

Agentúra MVK tiež v prieskume zisťovala, koľko ľudí by sa na voľbách zúčastnilo. Spomedzi všetkých účastníkov prieskumu sa 43,1 percenta vyjadrilo, že sa určite zúčastnia a ďalších 38,9 percenta svoju účasť zvažuje.

BRATISLAVA/SITA

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Politika

Dôležité udalosti