Na Slovensko sa ženie studený front. Čaká nás výrazné ochladenie (prehľad)

Cencúle
Zdroj: mhgstan shuterstock.com

Príjemné teploty nad 10 stupňov sa stanú minulosťou.

Počasie sa tento týždeň výrazne zmení. Príjemné teploty nad 10 stupňov sa stanú minulosťou. Poriadne sa ochladí, teploty sa vyšplhajú maximálne na dva tri stupne nad nulu, informuje Slovenský hydrometeorologický ústav. Pozrite sa, ako to bude vyzerať cez týždeň.

PONDELOK

Dnes bude oblačno až zamračené, popoludní miestami, najmä v južnej polovici Slovenska zmenšovanie oblačnosti. Na mnohých miestach dážď alebo dážď so snehom. Od cca 600 m, postupne aj v nižších polohách, sneženie. Na severe sa môžu začať tvoriť snehové jazyky, popoludní od severu výrazne ochladzovanie! Najvyššia denná teplota 3 až 7 stupňov, na severe okolo 1 stupeň. Fúkať bude západný až severozápadný, popoludní postupne prevažne severný vietor okolo 10 až 30 km/h, 35 km/h, v nárazoch ojedinele okolo 65 km/h. Na horách prudký vietor až víchrica.

SHMÚ vydal výstrahy kvôli vetru, snehovým jazykom, sneženiu aj nízkym teplotám.

Zdroj: shmu.sk

UTOROK

Jasno až polojasno, v noci spočiatku na severe miestami ešte zväčšená oblačnosť a tu ojedinele slabé snehové prehánky. Najvyššia denná teplota -3 až +2, na severe miestami -7 až -3 stupne. V noci bude fúkať spočiatku prevažne severný vietor 15 až 35, v nárazoch 60 km/h, do rána bude slabnúť. Cez deň slabý vietor.

STREDA

Polojasno až oblačno, ojedinele sneženie. Neskôr popoludní ďalšie pribúdanie oblačnosti a na severe k večeru sneženie na viacerých miestach. Najvyššia denná teplota -2 až 3, na krajnom severovýchode okolo -4 stupne. Slabý vietor.

ŠTVRTOK

V noci prevažne oblačno a na severe a východe na viacerých miestach, inde ojedinele sneženie alebo snehové prehánky. Cez deň prevažne polooblačno a ojedinele snehové prehánky. Najvyššia denná teplota 1 až 5, na severe miestami okolo -1 stupeň. Na východe miestami veterno.

PIATOK

Prevažne polojasno, na východe miestami zväčšená oblačnosť a tu ojedinele snehové prehánky. V nižších polohách ojedinele zamračené nízkou oblačnosťou a hmlisto. Najvyššia denná teplota -2 až 4 stupne.

SOBOTA

Prevažne polojasno. Na severe a východe zväčšená oblačnosť a tu ojedinele snehové prehánky alebo sneženie. V nižších polohách ojedinele zamračené nízkou oblačnosťou a hmlisto. Najvyššia denná teplota -3 až 3 stupne.

NEDEĽA

Malo by byť prevažne polojasno. Teplota by mala vystúpiť na maximálne 2 stupne.

BRATISLAVA/kacs

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Ochladenie

Dôležité udalosti