Bol to úkaz z druhého sveta? Mirovi sa pri Krupine zjavila neznáma tvár

Takáto tvár sa mu zjavila na skle.
Zdroj: TV Markíza

Úsek, kde muž prízrak videl je známy častými dopravnými nehodami s tragickými následkami.

Nečakaný obraz sa zjavil pred očami nič netušiaceho vodiča na čelnom skle auta. Nikdy predtým sa s ničím podobným nestretol. No prekvapení a zvláštnych náhod bolo viac. Upriamený pohľad neznámej tváre priamo pred očami na čelnom skle. Takýto nečakaný úkaz sa zjavil Miroslavovi Schneiderovi, keď ráno cestoval do práce.

„Tesne za Krupinou mi bola zima. Tak som si prepol vetranie na nohy. A v tej chvíli na čelnom skle som začal vnímať oči, pohľad lícnych kostí a zrazu sa mi vynorila tvár," opisuje Miroslav.

Celé to trvalo asi dve minúty. Ešte väčšie prekvapenie však prišlo na druhý deň. Tvár sa opäť zjavila a stalo sa aj čosi nezvyčajné.

„Keď som sa snažil do toho ako ten druhý deň zasiahnuť, keď som zobral handričku, utrieť, tak v tej chvíli ma normálne pichlo tu pri pravom boku. Nebolo to, že ihla, ale normálne také tupé," spomínal.


Čo to všetko znamenalo si Miroslav nevie vysvetliť. Faktom je, že tvár sa mu zjavila na nehodovej ceste medzi Krupinou a Zvolenom. Zahynulo tam veľa ľudí.

„Zapálil som večer sviečku. Pomodlil som sa a zmizlo to," dodal Miroslav.

Zjavenia akoby z druhého sveta sa z času na čas vždy objavujú. Niekedy to celé prejde len tak. Inokedy sú z úkazov priam senzácie.

V podtatranskej osade sa zjavil Ježiš a to rovno na dvierkach sporáku. Spôsobilo to ošiaľ. V Stropkove sa rovnako tak zjavila na dvoch klátoch podobizeň Ježiša a Márie. Vraj i s uzdravujúcimi účinkami. Katolícka cirkev je však v týchto veciach mimoriadne opatrná.

„Pristupovať k takýmto súkromným zjaveniam je potrebné vyvážene. Jedným extrémom je odmietať akékoľvek typy zjavení, že nič také sa jednoducho stať nemôže. Druhým extrémom je zháňať sa za každým z týchto zjavení," vysvetlil cirkevný analytik Imrich Gazda.

Uznanie zjavenia je dlhý proces s náročnými požiadavkami. Drvivá väčšina podobných úkazov tak nikdy nedosiahne širší rozmer.

KRUPINA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zjavenie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.