Černák má na krku ďalšie vraždy. Mená obetí prezradil Kaštan

Mikuláš Černák
Zdroj: TASR

Albánskych bratov s prezývkami Antonio a Roberto spoznali černákovci začiatkom 90. rokov.

Mikuláš Černák má na krku ďalšie obvinenie z vraždy. Počet jeho zločinov po prelomení mlčania sa tak vyšplhal na dvadsiatku. Podľa policajtov nariadil likvidáciu bosov medzinárodného albánskeho drogového kartelu. Motívom bol boj o pozíciu v podsvetí.

Albánskych bratov s prezývkami Antonio a Roberto spoznali černákovci začiatkom 90. rokov. Bývalý bos mladšiemu pomohol dostať sa spoza mreží. Všetko sa otočilo, keď starší - Antonio - vyčíňal v bare u černákovcov. A to sa mu nepáčilo. Potom zistili, že kšeftujú s drogami. Zavraždili ich deň pred Vianocami v roku 1996.

Ako prvý prezradil mená vrahov Albáncov Miloš Kaštan, pravá ruka Mikuláša Černáka. Bolo to ešte v roku 2012. No stanovil si podmienky. Chcel, aby mu zrušili obvinenie za podvod, lúpež a vydieranie a tak isto, aby ho prepustili z väzby. A tak sa aj stalo.

V oboch prípadoch išlo o vraždu strelnou zbraňou a to 23.12.1996, pričom jedna osoba bola usmrtená v bare v Dunajskej Strede- toto telo doposiaľ nebolo nájdené a druhá osoba bola usmrtená v erotickom salóne v Banskej Bystrici

Černáka obvinili z oboch vrážd. Práve on mal nariadiť ich likvidáciu. Mladšieho Roberta vylákali do Banskej Bystrice. V garáži černákovho erotického salónu ho potom zavraždili.

Kaštan tvrdí, že o pripravovaných vraždách nevedel. Počas likvidácie Roberta vraj odhadzoval pred erotickým salónom sneh spolu s Jánom Kánom. Obaja pritom patrili medzi vysokopostavených členov v skupine. Kán si zase podľa výpovede na nič nepamätá. Černák ale tvrdí, že práve on mal Robertovi streliť tretiu ranu.

Antonia zastrelili v Dunajskej Strede, jeho telo nikdy nenašli. Nedávno sa ale objavilo svedectvo Milana Sklenára, ktorý patril k černákovcom. Vraj spolu so šéfom dunajskostredskej mafie pozostatky premiestnili. Na čí pokyn to spravili, ale neprezradil. Nikto iný okrem Mikuláša Černáka z týchto vrážd obvinený nie je.


BRATISLAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti