Domáce

Ste na materskej a chcete podnikať? Máte nárok na príspevok

19 Matky-prispevky (V).transferweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg

Veľa mám sa však snaží rodine pomôcť.

Keď žena privedie na svet dieťa, je to veľká udalosť. No zároveň, jeden z rodičov, ktorý dovtedy riadne prispieval do rodinného rozpočtu, prichádza o zárobok. Robia, čo vedia a čo pri deťoch zvládnu- šijú, štrikujú, pečú koláče. Mnohé ani netušia, že si môžu požiadať o príspevok na podnikanie od štátu.


Marianna Fajnorová vyrába hracie deky, hračky a iné veci pre deti. Dnes už nie je na materskej a jej vysnívaná práca ju živí. Nie každej mamičke vie dať peniaze na rozbeh rodina. Možno aj vy doma niečo dokážete, no zúfate si a neviete ako začať.

Predstavte si situáciu, že ste na rodičovskej, ale chcete vyrábať bábiky. Potrebujete peniaze na rozbeh- šijací stroj a látky- a viete, že úrady práce poskytujú štartovacie príspevky. Tak sa idete opýtať, za akých podmienok by ste peniaze mohli získať.

„Príspevok je odstupňovaný podľa miery nezamestnanosti, v zásade je od zhruba od sumy 2700 do 4300 eur," hovoria z úradu práce. Peniaze však mamy nedostanú len tak. Musia predložiť potvrdenia, že nemajú dlžoby napríklad v sociálnej poisťovni.

Pre každého a na čokoľvek! Rýchle a dostupné pôžičky. Klikajte tu.

Vypracovať podnikateľský zámer. Žiadosť posudzujú na príslušnom úrade práce. Podľa štatistík drvivej väčšine vyhovejú. Problém je, že mnohé mamičky o tejto možnosti ani netušia. Alebo sa aj idú pýtať a dostanú zlé informácie.

Mamy sa pred požiadaním o príspevok musia zaevidovať na úrade práce, rodičovský príspevok im však ostáva. Podmienkou je, že ak si o peniaze na rozbeh požiadate, budete musieť šiť bábiky minimálne tri roky.

BRATISLAVA/TV MARKÍZA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.