Andrea z Hlohovca je stále nezvestná, odborníci pripúšťajú aj sexuálny motív

Nezvestná Andrea Vlčeková z Hlohovca.
Zdroj: TV Markíza

Hľadaný Miroslav bol naposledy vo väzbe dva roky a osem mesiacov.

Ani štyri dni po jej náhlom zmiznutí ju stále nemajú. Po 35- ročnej Andrei z Hlohovca Národná kriminálna agentúra naďalej pátra. Nezvestný je aj jej bývalý manžel. Viackrát súdne trestaný Miroslav sa dostal na slobodu z vyšetrovacej väzby pred mesiacom na kauciu.

Celoštátne hľadaný 46-ročný Miroslav Vlček vraj robil daňové podvody. Za to mu bratislavský okresný súd vymeral osem rokov za mrežami. Do väzenia napokon, ale nešiel. Proti rozhodnutiu sa odvolal.

Hľadaný Miroslav bol naposledy vo väzbe dva roky a osem mesiacov. Stíhaný je za ekonomickú trestnú činnosť. V cele s ním bol údajne aj Ján. Ten sedel za vyhrážky priateľke. Miro mu vraj o Andrei hovorieval.

„Nikdy v živote by jej neublížil, že má s ňou dve deti, ale nech si robí čo chce, len to nemala spraviť tak, ako to spravila, že ho pripravila o majetok a rozpredala to všetko rodine a toho štvalo určite najviac, ale vedel, že on v živote by sa k tomu neznížil, on nie je žiadny mafián ani vrah," povedal o ňom kamarát z väzenia.


Naposledy sa s ním stretol v nedeľu na obede v jednej z bratislavských reštaurácii. Miro tam prišiel aj so svojim straším synom z prvého manželstva. V utorok, keď Andrea zmizla, telefón už Janovi nedvíhal.

„Každé dva tri dni sme boli v kontakte za ten mesiac, takže odvtedy sa mi neozval, neviem," vysvetlil kamarát.

Andreu vraj autom uniesli dvaja muži spred materskej školy v Hlohovci, kam odniesla svojho mladšieho syna. Bývalého kriminalistu Mateja Snopka sme sa pýtali na možné verzie únosu.

„Mohol do toho byť namočený manžel, takže uniesol svoju manželku - manžel, pokiaľ mám správne informácie, bol trestaný za podvody a podvodníci sú veľmi šikovní ľudia, inak by neživili sa podvodmi, ale jednoducho oni nemajú sklony k násiliu. Na druhej strane je dostatočne šikovný a inteligentný, aby dokázal zorganizovať nejakých spolupáchateľov - jedného alebo skupinu, ktorí to násilie použijú," myslí si bývalý kriminalista Matej Snopko.

Podľa odborníka si treba položiť otázku, že čo by získali, tým, ak by sa stratila aj obeť aj páchateľ.

„Potom to môže byť únos cudzím človekom to takisto nemožno zanedbať môže to byť napríklad žiadanie výkupného alebo nejaká pomsta niekoho alebo potom tá obeť môže byť unesená aby bola sexuálne týraná niekde držaná, bičovaná, znásilňovaná," dodal.

Podľa Mateja Snopka kriminálka musí všetky verzie starostlivo preveriť a čakať na chybu páchateľa.

HLOHOVEC/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Manželka

Dôležité udalosti