Desiatky otužilcov si zaplávali medzi ľadovými kryhami v Zemplínskej šírave

Otužilci v Zemplínskej šírave.
Otužilci v Zemplínskej šírave. Zdroj: TASR

Teplota vody sa pohybovala tesne nad nulou.

Zhruba 60 otužilcov si dnes zaplávalo v Zemplínskej šírave v časti Medvedia hora. Teplota vody sa pohybovala tesne nad nulou. Na akcii Luciina kryha, ktorá je zároveň otvorením otužileckej kúpacej sezóny, sa zúčastnili plavci z východného Slovenska, najmä z Vranova nad Topľou, Košíc, Sabinova, Humenného a Poproča.

Zdroj: TASR

Teplota vzduchu dosiahla v popoludňajších hodinách 5 stupňov C. Otužilci si zaplávali aj medzi ľadovými kryhami, ktoré sa v Zemplínskej šírave nachádzali. "Kúpanie je sťažené tým, že môže dôjsť ku poraneniu a zároveň sa aj ťažšie pláva medzi ľadovou triešťou," uviedol Marián Mati z Klubu otužilcov Šíravské bobry. Ako doplnil, dnešné podmienky boli pre plavcov celkom vyhovujúce tým, že teplota vody a ovzdušia bola zhruba na rovnakej úrovni.

Zdroj: TASR

"Je to moja prvá sezóna. Manžel s tým začal už minulý rok a keďže som videla všetky pozitívne účinky, ktoré to prináša, tak som sa pridala," povedala plavkyňa Mária Paternová. Podľa jej slov otužovanie v chladnej vode odbúrava stres. "Je to dobrý relax, má to však aj veľmi dobré účinky na zdravie, pretože sme prestali byť chorí," doplnila.

Zdroj: TASR

Vo vode strávili najvytrvalejší otužilci zhruba 15 minút. Ján Babjak uviedol, že v lete sa na Zemplínsku šíravu nechodí kúpať. "Vtedy tu je strašné teplo, preto sa sem chodím kúpať len v zime," uzavrel. 

KALUŽA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Zemplínska Šírava

Dôležité udalosti