Pitva potvrdila zlú predtuchu! DJ-a EKG takmer zabil poriadne opitý šofér

Opitý vodič nemal šancu prežiť.
Zdroj: Polícia

Polícia žiada vodičov, ktorí boli svedkami tejto nehody, aby sa prihlásili na t. č. 158.

Polícia v Žiari nad Hronom vyšetruje tragickú dopravnú nehodu, ktorá sa stala v sobotu o 21.24 hodine, na rýchlostnej ceste R1, v smere jazdy Hronský Beňadik - Nová Baňa.

K dopravnej nehode došlo tak, že 33-ročný DJ EKG, ktorý šiel po rýchlostnej ceste R1 v pravom jazdnom pruhu, v smere Hronský Beňadik - Nová Baňa, sa čelne zrazil s červeným Audi A5. To riadil 53-ročný muž z Nitry, ten šiel v protismere.

DJ a jeho dve spolujazdkyne (24 a 27 r.) sa pri nehode ťažko zranili. Vodič Audi na mieste zomrel. U DJ-a alkohol dychovou skúškou nebol zistený, u nebohého vodiča bol alkohol zisťovaný pri pitve. Tá potvrdila najhoršie, v krvi mu zistili až 2,99 promile. Dopravná nehoda je stále v štádiu vyšetrovania.

Polícia teraz žiada vodičov, ktorí boli svedkami nehody, prípadne majú akékoľvek informácie o červenom Audi A5, aby ich oznámili na t. č. 158. Pravdepodobne sa snažia zistiť, ako je možné, že sa do protismeru dostal.

Zároveň polícia vyzýva všetkých vodičov, aby v tomto období jazdili opatrne, bezpečne a predvídavo. Polícia v banskobystrickom kraji vyhlásila na tento týždeň od 19. 12. 2016 do 25. 12. 2016, týždeň zvýšenej bezpečnosti na cestách.

Prebiehať bude formou zvýšeného dohľadu s dôrazom na bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky.

ŽIAR NAD HRONOM/POLÍCIA

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme žiar nad hronom

Dôležité udalosti