Otec, ktorý s 13-ročným synom ubil na smrť Mareka (†23), spoznal trest

Róbert Reško na súde, ktorý za dobitie na smrť Mareka Kalužu (†23) dostal 19 rokov.
Zdroj: TV Markíza

Ohavný čin spáchali v septembri 2015 skoro ráno pri návrate z herne.

Trnavský okresný súd dnes odsúdil Róberta Reška z Vrbového na trest 19 rokov odňatia slobody za obzvlášť závažný zločin vraždy. Zároveň mu uložil ochranný dohľad na dva roky, ochranné protialkoholické liečenie ambulantnou formou a povinnosť nahradiť poškodeným škodu vo výške 3 906 eur. To všetko za skutok, pri ktorom prišiel o život 23-ročný Vrbovčan Marek Kaluža. Róbert Reško ho so svojím vtedy 13-ročným synom Patrikom ubili na smrť.

Otec so synom napadli Mareka v septembri 2015 v skorých ranných hodinách, pri návrate z herne. Nešťastie sa stalo pri budove miestneho gymnázia, kde Mareka našli záchranári s fatálnymi zraneniami hlavy. Pri bitke do neho obaja kopali, následne po ňom aj skákali. Róbert Reško bol v meste známy násilník, pravidelne vyrýval do ľudí, vyhľadával potýčky a často sa bil.

Zdroj: súkromný archív

Konflikt vznikol na základe toho, že Marek si v bare zastal kamaráta, do ktorého Róbert Reško pod vplyvom alkoholu dobiedzal. Následne si ho počkal pri škole a zaútočil. Obeť bitky zomrela záchranárom v sanitke pri prevoze do nemocnice.

Podľa informácií hovorkyne Krajského súdu v Trnave Jany Kondákorovej Róbert Reško si má trest odňatia slobody odpykať v zariadení s maximálnym stupňom stráženia. "Obhajca Róberta Reška sa na mieste voči rozsudku odvolal, prokurátor si vyžiadal lehotu na odvolanie, poškodení sa vzdali odvolania," uviedla Kondákorová. Syn odsúdeného sa v súčasnosti nachádza v reedukačnom zariadení.


TRNAVA/TASR, TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti