Väčšina zamestnancov PPS Group Detva podporila štrajk

Ilustračná snímka.
Zdroj: shutterstock.com/Ant Clausen

Sporných zostalo zhruba desať oblastí návrhu kolektívnej zmluvy, medzi inými napríklad požiadavky odborov na odstupné a odchodné nad rámec Zákonníka práce.

Zamestnanci PPS Group Detva dnes ukončili hlasovanie o vstupe do štrajku. Z viac ako 800 zamestnancov sa ich do hlasovania zapojilo takmer 87 %. Z nich 97,09 % so štrajkom súhlasí a plne ho podporí. Ako sa píše v správe, ktorú dnes zaslali TASR, o ďalšom postupe rozhodne Výbor Základnej organizácie (ZO) OZ KOVO v pondelok 2. januára 2017.

K hlasovaniu o vstupe do štrajku pristúpili odborári na základe vyhodnotenia priebehu a výsledkov kolektívneho vyjednávania. Konanie pred sprostredkovateľom sa totiž ešte 9. decembra 2016 skončilo neúspešne, nakoľko zmluvné strany nedospeli k dohode vo všetkých bodoch návrhu kolektívnej zmluvy, ktoré boli predmetom sporu. Zástupcovia zmluvných strán pritom absolvovali od 18. júla 2016, kedy zamestnávateľ predložil návrh Kolektívnej zmluvy na rok 2017, až do 9. decembra 2016 celkovo deväť kôl rokovaní, z toho šesť za účasti sprostredkovateľa.

Sporných zostalo zhruba desať oblastí návrhu kolektívnej zmluvy, medzi inými napríklad požiadavky odborov na odstupné a odchodné nad rámec Zákonníka práce, problematika bezpečnostných prestávok, času na osobnú očistu, hromadného čerpania dovoleniek zamestnancov v roku 2017, tvorby a čerpania sociálneho fondu. Ako neuzatvorená zostala aj problematika zvyšovania miezd zamestnancov PPS Group, a.s., v roku 2017.

Hovorca spoločnosti PPS Group, a.s., Ľuboš Schwarzbacher dnes uviedol, že ešte v tomto roku budú iniciovať stretnutie s výborom ZO OZ KOVO. "Rokovania pred sprostredkovateľom sa síce skončili uzatvorením väčšiny zo sporných bodov, ale niekoľko ich ešte zostalo. Pokiaľ ide o tie posledné otvorené otázky, práve sme od sprostredkovateľa dostali návrh na riešenie sporu o uzavretie kolektívnej zmluvy pre rok 2017," skonštatoval s tým, že jednotlivé body by mali prediskutovať na spoločnom stretnutí. Okrem toho podotkol, že je stále účinná aktuálna kolektívna zmluva. "Ako na začiatku rokovaní, tak aj v súčasnosti veríme, že sa nakoniec dohodneme," dodal.

DETVA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme PPS Group Detva

Dôležité udalosti