Technické kontroly vozidiel budú prístupnejšie a možno aj lacnejšie

Ilustračné foto.
Zdroj: TV Markíza

Na Slovensku je v súčasnosti približne 130 staníc technickej kontroly. Ich počty v jednotlivých krajoch určuje štát.

Ministerstvo dopravy sa rozhodlo v tejto oblasti zaviesť väčšiu slobodu. STK-čku či emisnú kontrolu bude môcť prevádzkovať prakticky ktokoľvek, kto splní podmienky. Klesnúť by mali aj pokuty pre vodičov, ktorí si svoje auto nedali skontrolovať včas.

Na Slovensku je v súčasnosti približne 130 staníc technickej kontroly, ich počty v jednotlivých krajoch určuje štát. Bez povolenia úradov si v tomto biznise neškrtnete, táto tvrdá regulácia má byť minulosťou.

Každá stanica musí byť už viac ako tri roky vybavená kamerovým systémom. Rezort dopravy preto tvrdí, že tento prísny kontrolný mechanizmus aktuálne umožňuje, aby si STK-čku otvoril hociktorí servis. Samozrejme - po slnení podmienok.

„Budú musieť mať technické zabezpečenie a vyškolených ľudí," hovorí odborník.

Malé autoservisy si nemajú šancu také technické vybavenie zabezpečiť. Ministerstvo dopravy predpokladá, že po týchto zmenách vznikne na Slovensku 80 až sto nových staníc technickej kontroly. Ráta aj so stovkami nových pracovných miest. Podľa dopravného analytika tým môže poplatok za kontrolu zlacnieť, v súčasnosti sa pohybuje okolo 50-tich eur.

Viac v reportáži Reného Medzihradského:

BRATISLAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Poplatky

Dôležité udalosti