Domáce

Máme pred sebou najkrajší týždeň tohto roka. Aspoň zatiaľ

Počasie - ilustračná snímka
Zdroj: SITA

Pekné počasie vyvrcholí v sobotu.

Nový pracovný týždeň sme odštartovali naozaj ukážkovým počasím.


Družica

Po vydarenom víkende ešte aj dnes pokračovalo naozaj príjemné, na väčšine územia aj slnečné počasie. No a podľa aktuálnych informácií bude mohutná tlaková výš ovplyvňovať počasie u nás ešte aj zajtra. jej stred sa bude nachádzať nad Severným morom.

Zrážky

Zrážky preto ani zajtra u nás neočakávame. Naopak daždivé počasie budú mať zajtra napr. v oblasti centrálneho stredomoria, na Balkáne ale aj pri Čiernom mori.

Teplota

Teploty zostanú vysoké, takže žiadna zmena, naďalej zostávame v teplotnom pásme od 10 do 15 stupňov, pričom lokálne sa teplota môže vyšplhať aj vyššie, pozor však na výrazný rozdiel medzi dennými a nočnými teplotami, ktoré budú aj túto noc klesať pod bod mrazu.

Vietor

Neprekvapí nás ani vietor aj zajtra bude fúkať na väčšine územia slabý premenlivý, len miestami zafúka mierny severný rýchlosťou do 20km/h.

Včera bolo viac oblačno na východe a dnes sa pre zmenu popoludní trošku mračilo na západe a juhu Slovenska. Ale aj napriek tomu sa teplota popoludní stihla vyšplhať napr. v Stropkove a v Žiline až na 15st Celzia. Rána sú však v týchto dňoch podstatne chladnejšie, dnes klesla teplota najnižšie v Poprade a to až na -5 stupňov.

Doprava

Na cestách pozor aj zajtra hlavne pred rozvidnením na lokálne hmly, ale inak by mala byť situácia pokojná.

Noc

V noci bude opäť prevažne jasno až polojasno, ojedinele sa budú v horských dolinách a kotlinách tvoriť už spomínané hmly. rátajte s tým, že bude mrznúť, teplota poklesne na 2 až -4 stupne. Vietor bude v noci fúkať iba slabý premenlivý.

Zajtrajší deň bude veľmi podobný tomu dnešnému, takže prevládať bude slniečko a vysoké denné teploty.

Západné Slovensko

Na západnom Slovensku sa po ranných lokálnych hmlách vyjasní a po celý deň bude prevažne slnečno a teplo. Teplota vystúpi na 14 až 17 stupňov.

Stredné Slovensko

Podobne má byť aj na strednom Slovensku, teda zrána sa budú ojedinele vyskytovať hmly, ale cez deň už bude obloha zväčša jasná. Teplota sa bude pohybovať od 12 do 14 na severe, do 16 stupňov na juhu.

Východné Slovensko

Na východe územia vás čaká to isté, teda zrána môže byť lokálne hmlisto, neskôr jasno až polojasno s teplotou od 11 do 16 stupňov.

Aj v horských oblastiach bude prevládať slnečné počasie, na podhorí rátajte s rannými hmlami. V nadmorskej výške 1 500 metrov budú 4 stupne.

Biopredpoveď

Pekne bude na horách aj pozajtra. Biopredpoveď zostáva na 1, čo je síce iba slabá záťaž, ale aj napriek tomu sa môžu u niekoho objaviť migrény, pocity závratu, prípadne dýchacie ťažkosti.

Predpoveď do soboty

V ďalších dňoch sa počasie výraznejšie nezmení. minimálne do soboty ho bude ovplyvňovať tlaková výš od severovýchodu a to znamená, že cez deň má byť zväčša slnečno, v ranných hodinách sa môžu tvoriť lokálne hmly. Teplota sa bude v týchto dňoch pohybovať zhruba od 10 do 16 stupňov.

No a v sobotu vyvrcholí prílev teplého vzduchu do našej oblasti, takže teplota sa môže vyšplhať na 12 až 18 stupňov, ale počasie sa už začne meniť pri zväčšenej oblačnosti môže ojedinele spŕchnuť. Teraz sa pozrime do Európy.


BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.