Na Štedrý deň bolo na Slovensku 34 požiarov

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Zdroj: TV Markíza

Bratislavské pohotovosti ošetrili stovky ľudí. V deviatich prípadoch išlo o kosť z ryby.

Hasiči na Štedrý deň zasahovali pri 34 požiaroch. Pomáhali tiež pri 19 technických udalostiach a 18 dopravných nehodách. TASR informovala Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ).

"Najviac požiarov bolo zaznamenaných v Košickom kraji (9), najvyšší počet výjazdov k technickým udalostiam vykonali hasiči v Bratislavskom kraji (8), pri dopravných nehodách najčastejšie zasahovali hasiči v Trenčianskom kraji (5)," povedala Farkasová.
V priebehu prvého a druhého sviatku vianočného bude na Slovensku slúžiť 730 profesionálnych hasičov.

Lekári na bratislavských centrálnych príjmoch pomáhali na Štedrý deň stovkám ľudí. "V Ružinove, na Kramároch, Antolskej a v Starom Meste počas dňa a noci ošetrili viac ako 440 ľudí," uviedla hovorkyňa Univerzitnej nemocnice Bratislava (UNB) Zuzana Eliášová.

Štedrovečerná večera a kosť z ryby narobili problémy asi deviatim ľuďom, vyše 20 ľudí malo zažívacie ťažkosti. "Zdravotníci UNB poskytli zdravotnú starostlivosť aj pacientom po úrazoch následkom pádu, dopravných nehodách, intoxikovaní alkoholom, ľuďom so psychickými problémami, ošetroval a operoval sa aj pacient po pohryzení predkolenia psom," doplnila Eliášová.
Na Štedrý deň sa tiež v pôrodniciach UNB narodilo 15 detí.

BRATISLAVA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Pohotovosť

Dôležité udalosti