V Závažnej Porube hasiči so záchranármi evakuovali z lanovky 90 ľudí

Lanovka - ilustračné foto.
Lanovka - ilustračné foto. Zdroj: TASR

Na operačné stredisko HaZZ ohlásili udalosť o 13.24 h a na miesto vyrazilo osem hasičov.

Hasiči s horskými záchranármi evakuovali z pokazenej lanovky v lyžiarskom stredisku Závažná Poruba v okrese Liptovský Mikuláš zhruba 90 ľudí, informovala riaditeľka Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Liptovskom Mikuláši Eva Krajčiová.

Zdroj: TVNOVINY.sk

Podľa Horskej záchrannej služby (HZS) prišli lyžiarom na pomoc záchranári z oblastných stredísk Nízke Tatry, Západné Tatry, Slovenský raj a Strediska lavínovej prevencie spolu s dobrovoľnými záchranármi HZS.

"Postupne zo sedačiek pomocou lanovej techniky spustili všetkých na zem. Následne ich príslušníci HaZZ na snežných skútroch a pracovníci lyžiarskeho strediska pomocou snežných pásových vozidiel zvážali k údolnej stanici lanovej dráhy. Tam ich vyšetrili privolané posádky RLP a RZP a podľa potreby im poskytli neodkladnú zdravotnú starostlivosť. Jednu lyžiarku s podchladením previezli do nemocnice v Liptovskom Mikuláši. Ostatní cestujúci, medzi ktorými boli aj malé deti, vyviazli bez zranení," informovali horskí záchranári na svojej internetovej stránke.

Zdroj: TVNOVINY.sk

Máte fotografie alebo videá? Pošlite nám ich, prosím, na adresu somreporter@markiza.sk

ZÁVAŽNÁ PORUBA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Lyžiari

Dôležité udalosti