Tragédia na južnom Slovensku! Na stožiari viselo obhorené telo mladého muža

Museli ho zniesť hasiči.
Zdroj: TV Markíza

Podľa našich informácii išlo o 29-ročného Tomáša z Palárikova, čo na stĺpe robil, je nejasné.

Väčšia časť obce Palárikova na juhu Slovenska bola dnes popoludní bez elektriny. Málo kto ale tušil, že prúd museli elektrikári vypnúť kvôli tragédii ktorá sa stala v chotári za obcou.

V odľahlom chotári je pohyb len zriedkavý. Dnes pred obedom sa ale po hrádzi prechádzali psíčkari - práve oni zbadali muža na približne 10 metrovom stožiari. Okamžite zalarmovali pomoc.

„Prišli sme aj s automobilovým rebríkom pomocou ktorého sme ho chceli dať dole ale nakoľko prístupová cesta tu nie je žiadna tak sme museli zavolať lezeckú techniku a pomocou lezeckej techniky ho dať dole," opísal situáciu veliteľ zásahu.

Dostať na zem nehybné a zaseknuté telo vôbec nebolo jednoduché. Hasiči najskôr museli počkať na elektrikárov, ktorí ich ubezpečili, že prúd je už vypnutý.


Hasiči potom pomocou lana telo spustili na zem. Obhliadajúci lekár už len skonštatoval to, čo bolo na prvý pohľad každému zrejmé. Zarážajúce ale bolo, že išlo o mladého človeka.

„Je to mladý chlapec ktorý utrpel popáleniny ťažkého stupňa nezlučiteľné so životom. Vyliezol na ako ste sami videli na stožiar pod napätím 22 tisíc voltov, ktoré ho zasiahli a nezlučiteľné so životom bohužiaľ.

Podľa našich informácii išlo o 29-ročného Tomáša z Palárikova. Na hrádzu si vraj išiel zabehať. Prečo ale liezol na stĺp pod napätím je zatiaľ záhadou.

Obhliadajúci lekár vylúčil cudzie zavinenie a bola nariadená zdravotno bezpečnostná pitva. Poverený policajt začal trestné stíhanie vo veci pre prečin usmrtenia.

PALÁRIKOVO/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Obeť

Dôležité udalosti