VIDEO: Pri Šuranoch rýchlik tlačil po nehode auto 300 metrov

Zrazka.jpg
Zrážka vlaku s autom Zdroj: TV Markíza

Zakliesnenému vodičovi poskytla prvú pomoc mladá záchranárka, ktorá sa viezla vo vlaku.

Až 140 cestujúcich dnes ráno sedelo v rýchliku ktorý narazil do osobného auta. Rýchla jazda vodiča ale aj počasie spôsobilo, že pred železničným priecestím strhol volant tak nešťastne, že auto zostalo priamo na koľajniciach.

Zakliesnenému vodičovi poskytla prvú pomoc mladá záchranárka, ktorá sa viezla vo vlaku. Rýchlik ktorý dnes ráno odchádzal z Bratislavy, končiť mal až v Banskej Bystrici. Cestujúci ale museli po zrážke s osobným autom vystúpiť už neďaleko Palárikova.

To, že havarovali im oznámila až sprievodkyňa. Vodiča museli hasiči zo zdemolovaného auta vystrihnúť. „Na to aká to bola udalosť sa jednalo o veľké šťastie a vlastne obidvoch ľudí sme zachránili," povedala záchranárka Martina Moťovská.

Pravdepodobnou príčinou nehody bola hustá hmla a klzká cesta. Vlak v ktorom sa viezlo viac než sto ľudí tak skončil svoju cestu na tomto mieste pred Šuranmi.

Podľa veliteľa zásahu HS Šurany Marcela Mudráka jednoznačne príčinou takýchto dopravných nehôd dnes je hustá hmla a zlá viditeľnosť na cestách. 

Zdroj: TV Markíza

Okrem toho policajti zistili, že vodič auta nešiel podľa predpisov. Podľa polície vodič osobného motorového vozidla nedodržal maximálne povolenú rýchlosť v dôsledku čoho dostal s vozidlom šmyk a následne vošiel do jazdnej dráhy prichádzajúceho vlaku. Ten ho tlačil asi 300 metrov.

Vlak stál niekoľko hodín. Ľudia sa tak museli zmieriť s meškaním. Hasiči pre cestujúcich zabezpečili náhradnú dopravu. Autobus odvážal ľudí na železničnú stanicu do neďalekých Šurian.

Okrem tejto nehody vlaku boli v okruhu niekoľkých kilometrov ďalšie 3 havárie . Pred obcou Dvory nad Žitavou sa zrazili 3 autá, priamo v obci zase vodič nabral 63 ročnú cyklistu. Našťastie išlo len o ľahšie zranenia.

BRATISLAVA/TV Markíza, iý

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti