Muž si myslí, že ho odfotili s ufo, astronóm je skeptický

Muž si myslí, že odfotil ufo.
Zdroj: TV Markíza

Dve vyznačené čierne škvrny vraj nie sú vtáky, ani špina na objektíve fotoaparátu.

Na východe Slovenska odfotili UFO. Vznášalo sa nad hlavou muža, ktorý pri kraji cesty vylepoval reklamný bilbord. Muž je presvedčený o tom, že podobných úkazov budeme vidieť v budúcnosti stále viac. Vedci sú ale skeptickí.

Dve vyznačené čierne škvrny vraj nie sú vtáky, ani špina na objektíve fotoaparátu. „Som si to priblížil no a tá najväčšia, to je čiste identické, že to je nejaký objekt," tvrdí Juraj Kováč.

Pán Juraj je presvedčený o tom, že kolega, ktorý ho fotografoval, zachytil nad jeho hlavou UFO. Richard Max je profesionálny grafik. Podľa neho mohli ufo na fotografiu dorobiť v počítači zámerne. Tvrdí, že sa s tým stačí 2 alebo 3 minúty pohrať.

Vyrobil si aj vlastný obrázok s vesmírnou loďou nad Michalovcami. A mal s ním veľký úspech. „Prišiel aj dajaký UFO klub, že to majú v logu, či plagáte," povedal nám.

Vráťme sa ale k mužovi, ktorý je presvedčený, že na jeho fotke je UFO. Tvrdí, že ju nijako neupravoval. Verí, že mimozemšťania nás sledujú. Zaujíma ich vraj akási zvláštna energia, ktorú produkujeme jedine my ľudia. „Špeciálne tuto, nemá nikto, okrem ľudskej rasy," myslí si Kováč.

Podobné objekty by sme vraj mali vídať čoraz častejšie. Astronómovia si ale myslia presný opak. Podľa nich by sme objektov, ktoré pripomínajú lietajúce vesmírne lode, mali vidieť na oblohe čoraz menej.

„Tým, že si vieme viac a viac úkazov vysvetliť, tak je logické, že tým, že si ich vieme vysvetliť, tak už nie sú neidentifikovateľné," tvrdí astronóm Pavol Rapavý zo Slovenského zväzu astronómov.

Väčšinu objektov, ktoré astronómovia pokladali za UFÁ neskôr vedecky vysvetlili. Na otázku, či nás mimozemšťania skutočne navštevujú majú jednoznačnú odpoveď. „Mimožemšťania nás určite nenavštevujú a nemáme žiadny dôkaz, žeby nás navštívili v minulosti," dodáva Rapavý.


MICHALOVCE/Vladimír Bučko

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Michalovce

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.