Toto bude v roku 2017 „In" Svet módy hľadá istotu

Ilustračné foto.

Celý rok 2017 sa bude niesť aj v znamení prirodzenosti a neutrálnosti.

Každý rok ovládnu svet nové trendy, rok 2017 nebude výnimkou. Pozreli sme sa, čo bude IN v móde, vizáži a aká farba mu bude kraľovať.

Jablkovo zelená alebo takzvaná „greenery". Má evokovať prvé jarné dni, keď sa príroda zobúdza a obnovuje. Je tak trocha aj odpoveďou na svetovú spoločenskú a politickú situáciu. V neistom svete má priniesť upokojujúcu istotu.

„Nie každému pristane. Môže byť zvolená v podobe doplnkov. Kabelka, topánky, sukňa," hovorí stylistka Andrea Ziegler.

Máte radi poriadne výrazné oči a veľa maskary? Tak tento rok budete trendy. Mihalnice však už nemusia byť len čierne.

Veľký trend je kontrastná farebnosť. Zelená, modrá, fialová, kombinovaná s tieňmi. Inšpirácia 80-tych rokov," vysvetľuje odborníčka.

Matné rúže zasa vystriedali lesklé a šťavnaté pery. Celý rok 2017 sa však bude niesť aj v znamení prirodzenosti a neutrálnosti. V móde bude prirodzené obočie, jednofarebnosť vlasov a veľké vlny vystriedajú malé brčky.


Ombré, tónovanie už nie je príliš trendové. Prirodzené hnedá, oriešková, blond v prírodných odtieňoch," to bude trendy približuej Andrea.

Nesmrteľná čipka a bavlna na oblečení sa budú niesť aj rokom 2017.

Tá čipka môže vyzerať zaujímavo v kombinácii s bavlnou. Metalické potlače, metalické tkaniny. Ideálne na spoločenskú udalosť. To také to lesklé, jagavé sa žiada na večernú príležitosť," odporúča.

Kedysi trendy prichádzali z mesta módy z Paríža. Dnes si ich už určujú masy.

Vznikajú tak, že sa plánujú dva roky dopredu, najskôr sú to farby. Existujú cool and trend hantingové agentúry, ktoré majú agentov, vyšlú sa do celého sveta a zbierajú sa prvky, ktoré majú niečo spoločné. Zhromažďujú sa z automobilového priemyslu, z architektúry," dodáva.

A potom sa zhotovia takzvané look booky, ktoré sa posielajú svetoznámym značkám. Oni si vyberú trendy a následne pripravia kolekcie, ktoré predstavia na jednotlivých týždňoch módy.

BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme My ženy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.