Gangster sa novinárovi priznal k viacerým vraždám

Milan Sklenár.
Zdroj: TV Markíza

Milan Sklenár ešte donedávna tvrdil, že bol minimálne pri siedmich vraždách, teraz je všetko inak.

V takejto situácii sa nikdy ocitnúť nechcel. Najskôr sa novinárovi Ivanovi Megovi z Plus 7 dní gangster priznal k účasti na viacerých vraždách, potom si ich oboch predvolala polícia.

Novinár musel pred vyšetrovateľom usvedčovať člena obávaného vražedného komanda z vlastných slov. Pikantné je, že hovoríme o zločincoch najobávanejšej mafiánskej skupiny slovenskej kriminalistiky - Černákovcoch. Muž, ktorý sa sám hrdil titulom šéfa výpalníkov Černákovho gangu - Milan Sklenár, ešte donedávna tvrdil, že bol minimálne pri siedmich vraždách.

"A priznal sa aj k tomu, že ho Ján Kán platí, že platí aj chalanov, že im dáva prácu a narába dobre aj s peniazmi. Podľa toho aj vypovedajú. Vypovedáme tak, aby sa mu neublížilo, veď je to na koho hodiť, veď veľa chalanov, ktorí aj boli vrahovia, sú už mŕtvi," povedal vtedy Sklenár v rozhovore.

A práve tieto slová zaujali policajtov z kriminálnej agentúry a prokurátorov. Najskôr vypočuli bývalého člena gangu a dva dni pred Vianocami aj reportéra. Potom oboch naraz.

„Je naozaj zvláštne posadiť sa k človeku, ktorý sa reálne priznáva k vraždám. Ja, redaktor, som mal v tom čase, keď sa vraždy stali, iba 16 rokov," hovorí novinár Ivan Mego.

Milan Sklenár dnes už tvrdí čosi celkom iné, svoje vyjadrenia teraz popiera: "Pán Kán je dobrý človek."


Ján Kán bol kedysi na vrchole štruktúry Černákovcov a nikdy sa tým netajil. Za ostatné mesiace ho obvinili z viacerých vrážd, no dnes je stíhaný len za jednu. Jedným z dôvodom na väzbu boli aj slová Milana Sklenára o tom, že platí svojich ľudí a tí vedia, ako majú vypovedať.

„Nevraždil som. Nebudem sa k tomu vyjadrovať. Príde čas...," odbil novinárov Ján Kán.

Kána vyšetrujú na slobode, no musí sa hlásiť u probačného úradníka. Nás zaujímalo, či je s ním Sklenár stále v kontakte.

„Od toho nešťastného rozhovoru som bol s ním dvakrát. Už sa mu ani nemôžem pozrieť do očí, že som mu takúto situáciu spôsobil. Bol nas...ý. O živom človeku by som takto nemal rozprávať, viete," uvedomuje si Sklenár.

Milan Sklenár sa reportérovi priznal aj k účasti na vraždách.

„Ako strelili Kohulákovi do hlavy a on sám ho skopával do hrobu a ukazoval mi nohou. Ja som vtedy to miesto vraždy nevedel nájsť, on ma presne navigoval," opisuje Mego .

Teraz ale Sklenár tvrdí, že pri žiadnom násilnom čine nebol. V každom prípade je na slobode. Na konci konfrontácie reportérovi povedal ďalšiu, prinajmenšom zaujímavú vetu:

„Pán Mego, vy idete horúcou hlavou do toho a chytil prst a ukázal si tak na spánky a hovorí, že aby sa vám nevyhodila nejaká vyrážka. Hovorím, to sa mi vyhrážate? Nie nie, len hovorím, nejaká vyrážka a ukazoval stále na tvár, že asi sa mi môže niečo stať," dodal novinár.

Hovorkyňa generálnej prokuratúry tvrdí, že konfrontácia medzi svedkami je štandardným dôkazným prostriedkom v trestnom stíhaní. Kto to ale nariadil, v stanovisku nespresnila.

BRATISLAVA/TV markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme černákovci

Dôležité udalosti