Mladá žena, ktorej vyvolali umelý potrat, sa sťažuje na podmienky v nemocnici

Žena potratila v sprchách
Zdroj: TV Markíza

Vysvitlo, že incident sa stal v čase striedania služieb na gynekológii v Leviciach.

Radosť z očakávaného dieťaťa sa zmenila na smútok a bezmocnosť. Mladá žena z obce pri Leviciach tvrdí, že o plod, ktorý v sebe nosila, prišla spôsobom, ktorý by nikomu neželala.

Monika čakala tretie dieťa. V 16. týždni tehotenstva však plodu prestalo biť srdce. Hospitalizovali ju , kde sa jej pokúsili umelo vyvolať potrat mŕtveho plodu.

"Chodila som za sestrou, povedala som jej, že bolesti sa stupňujú. Vedela som, že to už ide," povedala rodička Monika.

Sestru prosila, aby k nej zavolala lekára, alebo ju dali do miestnosti, kde pri nej niekto bude. Sestra ju však údajne poslala do sprchy s tým, aby si potom išla ľahnúť do izby.

„Išla som teda do sprchy a tam sa zo mňa vyvalila krv a ten mŕtvy plod mi zostal v rukách. Držala som ho v rukách, pozerala som sa naň a začala som kričať. Poslali mi len takú pomocnú sestričku čo tam prezliekala periny," sťažuje sa Monika.

Monika bola v šoku, plakala a triasla sa. Potom už zavolali lekára a riadne ju ošetril. Vysvitlo, že incident sa stal v čase striedania služieb.

„Na základe mnou zistených skutočností ja môžem povedať, že zdravotná starostlivosť bola poskytnutá správne, adekvátne a komplexne, tak ako prislúcha danému stavu a diagnóze," tvrdí Gabriel Mančík, primár gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia.

Podľa primára môže mať umelé vyvolanie potratu u viacrodičiek veľmi rýchly a nepredvídateľný priebeh. Za svojimi sestrami si však stojí. Podľa neho nepochybili, ale mohol nastať skrat v komunikácii. Je mu ľúto čo sa stalo.

Posledné slovo k tejto nepríjemnej udalosti zrejme bude mať Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou. Manželia ho totiž požiadali o dôkladné preskúmanie celého prípadu.LEVICE/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Zdravie

Dôležité udalosti