Frešo prezradil, komu dajú hlas voliči SDKÚ-DS

Pavol Frešo - staronový šéf bratislavského VÚC

Strana dnes štartuje mobilizačnú kampaň.

Voliči opozičnej SDKÚ-DS si budú v nadchádzajúcich prezidentských voľbách pravdepodobne vyberať zo štyroch kandidátov. Podľa slov predsedu Pavla Freša ide o Milana Kňažka, Radoslava Procházku, Pavla Hrušovského a Andreja Kisku.

"Pravda je taká, že voliči SDKÚ-DS budú voliť zhruba štyroch relevantných kandidátov a ja mám pre to veľmi hlboké pochopenie a rozumiem tomu, že v prvom kole chce každý vyjadriť svoj názor," uviedol dnes Frešo.

Podľa neho je dôležité prísť k volebným urnám a vyjadriť svoj názor, aby na Slovensku nebola vláda jednej strany. "My máme nielen 40-ročnú skúsenosť s tým, že vládne jedna strana, ale máme aj čerstvú skúsenosť, keď strana Smer má väčšinu a vidíme, čo sa dialo v prípade generálneho prokurátora, či v prípade ekonomických otázok, ako bolo zrušenie rovnej dane, prípadne obmedzenie druhého piliera," povedal predseda SDKÚ-DS. Ako dodal, vláda jednej strany škodí spoločnosti či ekonomickému životu.

Ľudia nechcú top kandidáta

"Každý prieskum ukazuje, že na Slovensku si zhruba dve tredin ľudí neželajú za prezidenta Roberta Fica. To je dôvod, aby sme ľudí pozvali k voľbám, aby tento svoj názor ukázali aj ako voliči a dali už v prvom kole jasne najavo, že nechcú, aby mala všetko na Slovensku jedna strana," zdôraznil Frešo. Dodal, že očakáva aj od relevantných kandidátov, ktorí nepostúpia do druhého kola, že bezvýhradne podporia stredopravého kandidáta, ktorý do druhého kola postúpi.


Opozičná strana dnes štartuje po krajských mestách mobilizačnú kampaň k prezidentským voľbám s heslom "Nedajme všetko jednej strane. Ide o veľa". V mestách na tento účel rozmiestili približne 300 bilbordov.

BRATISLAVA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti