Domáce

Súd priznal odškodné pozostalým v prípade zrúteného mosta v Kurimanoch

Pád mosta v Kurimanoch
Pád mosta v Kurimanoch Zdroj: TASR

Pri nešťastí zahynuli štyria pracovníci a ďalší 11 utrpeli zranenia.

Súd priznal odškodné jednej z rodín, ktorej otec zahynul pri páde mosta v Kurimanoch. Pozostalá manželka dostala 30-tisíc eur a dvaja synovia 5-tisíc, resp. 15-tisíc eur.

Rodina Chovanová žalovala spoločnosť Bögl a Krýsl o 50-tisíc pre každého člena rodiny, teda dokopy o 150-tisíc eur. Dostali však 50-tisíc. Na stavbe pracovali živnostníci a pracovníci rôznych firiem. Podľa sudkyne však hlavnú zodpovednosť za všetky osoby na mieste niesla práve firma Bögl a Krýsla to bez ohľadu na to, či boli jej zamestnanci alebo nie.

Právneho zástupcu spoločnosti Miroslava Šianskýého verdikt prekvapil. V novembri už vraj podľa neho súd v prípade inej rodiny rozhodol, že odškodné nedostanú. Žalobu podávala matka Ivana Puškáša, ktorý bol takisto jednou z obetí.

Vyzerá to tak, že tento rozpor rozlúskne až odvolací krajský súd. Žaloby pritom avizujú aj zvyšné dve rodiny mŕtvych robotníkov. Firma Bögl a Krýsl, ktorá je zhotoviteľom nešťastnej stavby ale trvá na tom, že s pádom mosta nemá nič spoločné. Pred súdom sa bránila, že konštrukciu, ktorá zlyhala, montoval subdodávateľ.

Vyšetrovanie tragédie naďalej pokračuje, polícia pred vyše rokom zatiaľ obvinila statičku z Nemecka, ktorá mala pochybiť v projektovaní podporných konštrukcií.

Pri páde mosta v novembri 2012 zahynuli štyria pracovníci a ďalší 11 utrpeli zranenia. Národnej diaľničnej spoločnosti vznikla škoda viac ako 96-tisíc eur.


BRATISLAVA/mm, ml

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.