Rozhovor s hlavným výpalníkom černákovcov: Mal po nich upratovať mŕtvoly

Milan Sklenár upratoval po černákovcoch mŕtvoly.
Milan Sklenár upratoval po černákovcoch mŕtvoly. Zdroj: TV Markíza

Za hlavného organizátora násilných činov Sklenár označuje Černáka. Kána naopak obhajuje.

Tvrdí, že bol minimálne pri siedmich vraždách. Ešte donedávna sa hrdil titulom šéf výpalníkov najobávanejšej mafiánskej skupiny. Milan Sklenár bol pri černákovcoch od začiatku. Porozprával nám, ako fungovali a za čo dostával peniaze. Jeho slová takmer poslali za mreže pravú ruku bossa bossov - Jána Kána.

Banskobystričan Milan Sklenár sa zoznámil s triom Černák, Kán, Kaštan ešte na začiatku 90. rokov. Vtedy mali pri sebe približne 20 mužov.

Okrem výpalníctva sa černákovci živili najmä vraždami na objednávku. A pri niektorých vraj nechýbal ani Sklenár. Priznal sa reportérovi Plus sedem dní. Išlo o vraždu Mihálika, Bachledu a Grolmusovcov.

Bratia Grolmusovci prišli o život pred 20-timi rokmi. Zabíjal Černák aj Kán. Sami sa k tomu priznali. A po vraždách potrebovali pomoc od Sklenára.

Vraždu Vladimíra Bachledu, prednostu okresného úradu v Poprade, si za 20 miliónov slovenských korún objednal u mafiánov iný mafián. Chcel získať podiel v popradskej Tatravagónke. Aj tu sa objavuje meno Milana Sklenára.

Za hlavného organizátora násilných činov Sklenár označuje Černáka. Kána naopak obhajuje.

Za vraždy, ktoré spáchali ako skupina, je odsúdený len Černák. Kaštan sedí za objednávky z neskoršieho obdobia. Jána Kána stíhajú za likvidáciu poľského podnikateľa. A jedným z dôvodov na väzbu boli aj slová Milana Sklenára. Reportérovi totiž priznal, že mu dáva peniaze a teda vypovedá tak, aby mu neublížil... ale úloha svedka mu veľmi nevonia...

Od éry černákovcov prešlo 25 rokov. Mnohí muži sú však stále nezvestní. Ich rodiny dodnes netušia, čo sa s nimi stalo, kde sú pochovaní. A po takom čase strácajú pamäť aj tí, ktorí pri násilnostiach boli, alebo naopak kalkujú a za svedectvo chcú beztrestnosť.BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme černákovci

Dôležité udalosti