Nora Kabrheľová exkluzívne: Prečo som sa vydala za Versačeho

Dnes už manželia
Zdroj: TV Markíza

Mnohí si myslia, že tento sobáš je iba účelový.

Noru Mojsejovú odsúdil Okresný súd v decembri na desaťročné väzenie, a to pre podvod. Obeťou je podľa rozsudku František Kabrheľ, známy ako Versače. Mojsejová mu vraj nesplácala dlh vo výške 850-tisíc eur.

Proti rozsudku sa odvolala a všetko by mal rozhodnúť Krajský súd. V období čakania však prišiel svadobný šok. Jej manželom sa stal muž, ktorého podľa súdu podviedla a ktorý trestné stíhanie spustil. Tento krok výrazne mení celú situáciu.

V tomto momente vstupuje do hry trestný poriadok. Po svadbe sa totiž dnes už Nora Kabrheľová stala osobou blízkou. Blízkymi osobami sú napríklad rodičia a deti, súrodenci a manžel s manželkou.

Ak teda napríklad žena spácha trestný čin, ktorého obeťou je jej manžel, ten má podľa zákona v určitých prípadoch jedno nemalé právo - môže rozhodnúť, či manželka, teda blízka osoba bude, alebo nebude trestne stíhaná.

Kabrheľ so stíhaním svojej ženy súhlasiť nebude

„Určite, že nebude súhlasiť. Ani ja by som nesúhlasila, keby sa jemu niečo také stalo," povedala nám samotná pani Kabrheľová.

A čo teraz? Pýtajú sa mnohí právnici. Časť z nich si myslí, že ak "Versače" trestné stíhanie svojej manželky odmietne, vec je vybavená. A nič na tom nezmení ani prvostupňový rozsudok súdu.

Na strane druhej je tu aj názor, že by sa mohol zohľadniť čas skutku a kedy sa z dvojice stali manželia. Toto ale v našom trestnom poriadku definované nie je. Je tu iba možnosť manžela odmietnuť stíhanie. A tým manželom František Kabrheľ je.


Účelový sobáš odmieta

Mnohí si ale myslia, že tento sobáš je iba účelový. Nora Kabrheľová to však odmieta. Podľa jej slov budú spolu žiť ako bežní manželia. „Aj na prechádzky spolu budeme chodiť. Už zajtra pôjdeme. Lebo som chorá teraz," dodala.

S terajším manželom si však roky nevedeli prísť na meno. Táto otočka od nenávisti k manželstvu je podľa nej normálna. „Tak ako sme sa povadili, teraz sme sa zmierili. Viete, niekedy je láska na začiatku a niekedy môže byť na konci," zasmiala sa.

Vypočujte si celý rozhovor s čerstvou „mladomanželkou"


BRATISLAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Versače

Dôležité udalosti