Nore Kabrheľovej po slovách generálneho prokurátora Čižnára zrejme zmrzne úsmev na perách

Nora Kabrheľová na archívnej snímke.
Zdroj: TASR

Svadbou s mužom, ktorého vraj podviedla sa jej však podarilo vyrobiť nečakanú právnu prekážku.

Typický príklad zneužitia práva. Takto reaguje na svadbu Nory Mojsejovej generálny prokurátor Jaromír Čižnár. Chcú teraz urobiť všetko preto, aby sa nevyhla 10-ročnému trestu. Svadbou s mužom, ktorého vraj podviedla, sa jej však podarilo vyrobiť nečakanú právnu prekážku.

Vzťah Nory Mojsejovej a jej terajšieho muža Františka Kabrheľa, známeho ako Versače, bol počas rokov rôzny. Najskôr jej počas reality šou spieval pod oknami, neskôr na ňu podal trestné oznámenie za to, že mu nevrátili 850-tisíc eur.

No a teraz sú svoji. "Ako sme sa povadili, tak sme sa zmierili. Niekedy je láska na začiatku, niekedy môže byť na konci," povedala nám v telefonáte známa Košičanka.

Nora Mojsejová však pre podvod na terajšom manželovi dostala zatiaľ neprávoplatne desaťročný trest. Keďže je jej novomanžel jediným poškodeným, tak teraz ako blízka osoba, môže nesúhlasiť s jej trestným stíhaním. Rovnaký názor nám v telefonáte prezentovala aj samotná Nora.

A podľa väčšiny právnikov by to znamenalo, že budú musieť jej stíhanie zrušiť a žiadny trest nebude. Ale niektorí odborníci považujú sobáš za účelový. "Podľa generálneho prokurátora ide o typický príklad zneužitia práva v snahe vyhnúť sa trestnej zodpovednosti. Prokuratúra urobí všetko pre to, aby k tomu nedošlo," konštatovala hovorkyňa Andrea Predajňová.

Konkrétne kroky nepovedala, ale účelový sobáš v našom práve neexistuje. Manželstvo za života manželov môže zrušiť iba súd.

Celú situáciu musí rozlúsknuť krajský súd, ktorý bude o odvolaní Nory Mojsejovej rozhodovať.

Reportáž nakrútil Michal Hečko.


BRATISLAVA/Michal Hečko

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Versače

Dôležité udalosti