Učiteľka ponížila dievčatko s nepríjemnou chorobou. Spolužiaci ju začali šikanovať

Matka ju veľmi dobre chápe.
Zdroj: Profimedia

Dokonca malú predškoláčku označila za zdravotné a bezpečnostné riziko pre triedu.

Učiteľka prikázala chorému dievčatku, aby si dalo dole parochňu, pretože podľa nej porušuje zdravotné a bezpečnostné pravidlá školy, pretože parochňa nie je súčasťou školskej uniformy. Malá školáčka Apryl Corbett (5) trpí alepciou, čo je, špeciálne pre ženy, veľmi nepríjemné ochorenie. Choroba spôsobuje neprirodzené bodové vypadávanie vlasov a môže viesť až k úplnej strate vlasov.

Parochňa dievčatku pomáhala zakryť jej vypadávajúce vlasy. Krutý príkaz učiteľky ju pred spolužiakmi veľmi ponížil.

Frustrujúce bolo aj to, že ju obvinila z porušovania  zdravotných a bezpečnostných pravidiel, a to pred celou triedou. Vôbec jej nenapadlo, že by to pre malú Apryl mohlo byť nesmierne bolestivé. Deti sú deti a potom, čo si parochňu dala dole, okamžite sa jej spolužiaci začali vysmievať.

Zdroj: Profimedia

Keď sa to dozvedela jej matka Lianne, poriadne zúrila, pretože šlo o jasné psychické týranie. No nehoráznosti nebol koniec, hovorí matka Lianne Corbet (27) z mesta Merseyside v Anglicku: „Keď som sa na postup učiteľky bola v škole sťažovať, tvrdili mi, že Apryl bola dokonca šťastná, že si parochňu mohla dať dole."

„Keď prišla domov, bola veľmi smutná. Nechcela, aby ľudia videli jej vlasy. Keď sme jej kúpili parochňu, tešila sa, že má normálne vlasy. Nikdy na tvári nemala taký úsmev ako vtedy," spomína matka.

Učiteľka nechcela pochopiť, že alopecia je bežné ochorenie a trpia ním aj mnohé celebrity a športovci, napríklad cyklistická šampiónka Joanna Rowsell Shand alebo TV moderátorka Gail Porter.

Aj matka Apryl trpí ochorením a dcéru vie dobre pochopiť. U Apryl si ochorenie všimla približne pred rokom. Najprv jej to nechcela povedať. Keď sa jej stav zhoršoval, začali ju v škole šikanovať a matka to musela riešiť aj na rodičovských združeniach.

Apryl najprv nosila čiapku a keď kúpili parochňu, tak ju vymenila. Učiteľka o situácii vedela, no aj tak trvala na tom, že si má Apryl parochňu dať dole. Údajne to nie je súčasť školskej uniformy.

Škola sa bráni, že vie v podobných prípadoch správne postupovať, vraj tam majú veľa detí s rakovinou a v konaní učiteľky nevidia nič zvláštne. Napísal Daily Mail.

MERSEYSIDE/DAILY MAIL, ROCK

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti