Novodobý hit v podobe chlpatého podpazušia razia známe hviezdy

Ilustračné foto.
Zdroj: TV Markíza

Od čias, keď mali chlpy na tele svoju funkciu, už ale ubehol nejaký ten piatok.

Čím ďalej, tým viac hollywoodskych krások stavia na prirodzenosť a nechávajú si neoholené podpazušie. Od čias, keď mali chlpy na tele svoju funkciu, už ale ubehol nejaký ten piatok.

Odzvonilo hladkému podpazušiu alebo len výstredným spôsobom pútajú pozornosť? Novodobý hit v podobe chlpatého podpazušia razia hviezdy od Madonny, cez Miley Cyrus až po herečku Juliu Roberts či najnovšie Jemimu Kirke. Tá prišla na nedávne Zlaté glóbusy v krásnej róbe a prekvapením pod pazuchami.

„Holenie je jednak esteticky vítané a aj medicínsky. Keď je to neoholené, je treba zvýšenú hygienu," vysvetľuje gynekológ Peter Stanko.

Naša minulosť a predkovia hovoria jasne. Ochlpenie bola prirodzená súčasť tela a malo svoju funkciu.

„Chránilo telo pred poškodením, poškrabaním, podráždením. Významnú úlohu malo, slúžilo ako termoregulácia. Chránilo pred prehriatím a udržiavalo teplo," povedala antropologička Michaela Dörnhöferová.


Podľa lekára, dnes už ochlpenie nemá žiadnu zdravotnú funkciu. Ide už len o tú estetickú.

„U človeka vývojom stratilo svoj význam. Aj ochlpenie v podpazuší, pre bežný život je úplne zbytočné. Fakticky má len negatívnu úlohu, zachytáva sa tam pot," dodal lekár Stanko.

KOM: Rozdiely v ochlpení sa stále zachovávajú medzi rozličnými etnickými skupinami. Závisí to od geografickej polohy a adaptácie na prostredie.

Slováci sú podľa antropologičky priemerne ochlpení.

Hviezdy hovoria o akomsi návrate k prirodzenosti, no dnes už nepotrebujeme telo chrániť pred nepriaznivými vplyvmi a telesnú teplotu si vieme udržať oblečením.

„Dnes má význam možno jedine pre mladomanželky, aby svokra nemohla povedať, že prišla s holou...," doplnil s úsmevom Stanko.

BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme My ženy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.