RegioJet bude vracať svojim zákazníkom peniaze

Vlak spoločnosti RegioJet
Vlak spoločnosti RegioJet Zdroj: TASR

Stane sa to v prípade kreditových lístkov, ak si ich zákazník do konca januára nestihne vyčerpať.

Na spoje RegioJetu medzi Bratislavou a Košicami nemá po 31. januári kúpený lístok žiaden cestujúci. Dopravca už totiž podľa hovorcu Aleša Ondrůja nepredával lístky na vlaky, ktoré nebudú vo februári premávať.

Spoločnosť prestane od 31. januára vypravovať svoje vlaky na tejto trase. Jej rozhodnutie je definitívne po tom, čo sa na stredajšom (11. 1.) rokovaní s ministerstvom dopravy nedohodla na riešení situácie.

Cestujúci, ktorí majú u dopravcu kúpený takzvaný kreditový lístok s nabitým kreditom, za ktorý si kupovali na tieto spoje cestovné a nestihnú ho vyčerpať do konca januára, si môžu podľa Ondrůja štandardne bez ohľadu na aktuálnu situáciu vyzdvihnúť peniaze späť. "To sú peniaze zákazníka až do tej doby, kým ich neutratí za rezerváciu," opísal hovorca.

Môžu ich však bežne využiť aj na nákup akéhokoľvek lístka na diaľkový vlak dopravcu, napríklad z Bratislavy do Prahy alebo z Košíc do Prahy. A rovnako môžu tento kredit využiť aj na akýkoľvek autobusový spoj dopravcu. "To je úplne bežný postup, v tejto oblasti by nemali mať zákazníci žiaden problém," doplnil Ondrůj.

Rozhodnutie prestať vypravovať vlaky na trase medzi Bratislavou a Košicami RegioJet oznámil začiatkom minulého týždňa. Ako dôvod uviedol opätovné zavedenie štátnych InterCity vlakov na túto trať. Súčasne s cestovným zadarmo v dotovaných rýchlikoch totiž nie je podľa dopravcu na trhu dostatok platiacich cestujúcich na to, aby sa vedeli komerčne nedotované vlaky vo vnútroštátnej doprave na Slovensku uživiť.

Pozrite si reportáž z Televíznych novín, ktorú sme pripravili po rokovaní šéfa RegioJetu Radima Jančuru s ministrom dopravy Árpádom Érsekom.


BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Regiojet

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.